Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe zamówienie na LRASM

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 stycznia 2019

US Navy i US Air Force (marynarka wojenna i wojska lotnicze Stanów Zjednoczonych) złożyły zamówienie na produkcję drugiej partii przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych dalekiego zasięgu (Long Range Anti-Ship Missile, LRASM). Jego wartość wynosi 172 mln USD (ok. 646 mln zł). Dostawcą uzbrojenia będzie Lockheed Martin.

US Navy chce zgłosić w br. wstępną zdolność bojową samolotów F/A-18E/F uzbrojonych w LRASM / Zdjęcie: Lockheed Martin

LRASM zapewni przełomowe zdolności US Navy i US Air Force. Druga partia produkcyjna pozwoli uzbroić w LRASM samoloty B-1B i F/A-18E/F, przywracając naszym żołnierzom kontrolę nad morzami – powiedział David Helsel, dyrektor ds. LRASM w dziale Missiles and Fire Control koncernu Lockheed Martin.

LRASM został zaprojektowany do wykrywania i niszczenia konkretnych okrętów wchodzących w skład grup bojowych, z użyciem nowoczesnych technologii zmniejszających zależność od środków wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznania, łączy informatycznych i nawigacji GPS w środowisku zakłóceń elektronicznych.

Po niedawnym potwierdzeniu przez US Air Force osiągnięcia wczesnej zdolności operacyjnej przez bombowce B-1B uzbrojone w LRASM, analogiczne działania w roku bieżącym będą się koncentrować na samolotach wielozadaniowych F/A-18E/F Super Hornet US Navy.

Uzbrojone w LRASM samoloty US Navy i US Air Force mają być zdolne do operowania w ramach wojny powietrzno-morskiej na Zachodnim Pacyfiku – potencjalnego konfliktu z ChRL, dysponującą zdolnościami, które mogą uniemożliwić lub utrudnić dostęp do teatru działań siłom zbrojnym USA, a co za tym idzie – kontrolowanie kluczowych akwenów i morskich szlaków komunikacyjnych na Zachodnim Pacyfiku (Podwójny zrzut LRASM, 2017-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.