Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test kompleksu Nudol

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 stycznia 2019

Amerykańska CNBS, powołując się na anonimowe źródła w wywiadzie, poinformowała o kolejnym teście kompleksu przeciwrakietowego Nudol (A-235). Odbył się on 23 grudnia 2018. Pocisk 51T6, który wystrzelono z mobilnej wyrzutni P222, przeleciał w 17 minut około 3 tys. km.

Wyrzutnia P222 kompleksu przeciwrakietowego i przeciwsatelitarnego Nudol

Prace nad kompleksem A-235 Nudol rozpoczęły się w 1986, jeszcze w czasach ZSRS, w CNPO Wympieł. Miał on zastąpić rozmieszczony w rejonie Moskwy system przeciwrakietowy A-135. Pociski kompleksu z głowicami odłamkowymi lub jądrowymi mają zwalczać nie tylko strategiczne rakiety balistyczne, ale i satelity na niskich orbitach okołoziemskich (500-750 km). Nowy kompleks ma być mobilny, co ma zwiększyć jego możliwości i zdolności przetrwania.

Według dostępnych źródeł (głównie amerykańskich), pierwszy test pocisku kompleksu Nudol przeprowadzono 12 kwietnia 2014. Pocisk wystrzelono ze doświadczalnej wyrzutni stacjonarnej z poligonu w Plesiecku. Różne źródła oceniły test jako udany lub nieudany. Kolejny, z 22 kwietnia 2015, zgodnie uznano za nieudany. Następne trzy okazały się udane (Pierwszy udany test A-235, 2015-12-04). Pierwszy test z użyciem docelowej wyrzutni mobilnej, również na poligonie w Plesiecku, przeprowadzono 26 marca 2018. Ten test także oceniono jako udany.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.