Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NAF oczekują na nowe śmigłowce

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 stycznia 2019

Jak podaje dziennik Punch, podczas niedawnej wizyty w bazie 23. Skrzydła Szybkiego Reagowania (23. QRW) w Gembu w stanie Taraba szef sztabu Nigerian Air Force (wojsk lotniczych Nigerii) marszałek lotnictwa Sadique Abubakar poinformował, że podległy mu rodzaj sił zbrojnych ma w marcu odebrać 6 nowych śmigłowców – jednego Mi-35 z Rosji i pięć włoskich Leonardo AW109.

W marcu stan posiadania NAF ma powiększyć się o jednego Mi-35 i 5 AW109 (na zdjęciu) / Zdjęcie: NAF

Zamierzamy również zbudować pas startowy i lądowisko dla śmigłowców w Gembu. Będą tam stacjonować dwa wiropłaty z Włoch. Ich zadaniem będzie wspieranie miejscowego 23. QRW w działaniach policyjnych. Mamy plany budowy 30 mieszkań dla naszych ludzi w Gembu. Ale wciąż czekamy na dokumenty, który musi podpisać gubernator. Gdy tylko papierkowa robota zostanie zakończona, rozpoczną się prace budowlane – dodał marsz. Abubakar.

Według Puncha Darius Ishaku, gubernator stanu Taraba zaproponował, aby przenieść kwaterę główną 23. QRW  z Nguroje do Gembu w celu zwiększenia skuteczności działania jednostki. Pomysł ten spotkał się z aprobatą marsz.  Abubakara. Z kolei przywódca ludu Mambilla, zamieszkującego płaskowyż o tej samej nazwie, Alhaji Shehu Baju, wyraził NAF wdzięczność za walkę z terroryzmem na północnym wschodzie kraju i zaapelował również o utworzenie w Gembu wojskowego szpitala i szkoły.

Przewodniczący Obszaru Samorządu Sardauna, Godwill Sol podziękował personelowi NAF za wysiłek w utrzymaniu pokoju na płaskowyżu Mambilla. Dodał też, że miejscowe władze pracują nad zapewnieniem zakwaterowania dla personelu 23. QRW i że na płaskowyżu Mambilla wydzielono już grunt pod budowę nowego pasa startowego dla małych samolotów (Śmigłowce NAF wracają do służby, 2018-06-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.