Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NAF czekają na Do 228

Lotnictwo wojskowe, 08 czerwca 2018

Szef Sztab Nigerian Air Force (NAF, wojsk lotniczych Nigerii) marsz. lotnictwa Sadique Abubakar odwiedził 4 czerwca bazę Kaduna. Podczas wizyty zapoznał się z postępami prac, mających na celu wprowadzenie do służby dwóch z 3 samolotów patrolowych Dornier Do 228, które zostały przekazane wojsku przez Nigeria Immigration Service (NIS).

Jeden z pary Do 228, przygotowywanych do wejścia do służby w NAF / Zdjęcie: NAF

Personel 431. Grupy Inżynieryjnej NAF przeprowadził ich wstępne przeglądy. Struktura płatowca jednego Do 228 okazała się tak skorodowana, że jego naprawę uznano za nieopłacalną. Następnie wojskowi dokonali planowej obsługi technicznej dwóch pozostałych Dornierów. Samoloty otrzymały także nowy kamuflaż.

Obecnie obydwa Do 228 znajdują się w bazie Kaduna, gdzie oczekują na dostawy elementów o ograniczonej trwałości i części zamiennych, po zabudowaniu których możliwe będzie przywrócenie ich zdatności do lotu. Dowództwo NAF planuje, że po wejściu do służby Dorniery będą pełniły zadania łącznikowe, wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze, a także wspierały działania przeciwko terrorystom z Boko Haram (Para Mi-35M dla Nigerii , 2018-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.