Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Emirates SkyCargo na Walentynki

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 13 lutego 2019

Aby zaspokoić dodatkowe zapotrzebowanie, Emirates SkyCargo wykonają w lutym dziewięć specjalnych lotów czarterowych z kwiatami na pięciu kontynentach.

Emirates SkyCargo wykonają dziewięć dodatkowych lotów czarterowych, aby zaspokoić dodatkowe zapotrzebowanie na przewóz kwiatów do znaczących ośrodków światowego rynku kwiaciarskiego / Zdjęcie: Emirates

Co roku z okazji Walentynek miliony zakochanych na całym świecie obdarowują się różami, stąd na początku lutego gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie na kwiaty. Aby mu sprostać, najwięksi eksporterzy kwiatów tacy jak Kenia czy Ekwador zbierają i wysyłają drogą lotniczą dodatkowe ilości róż do znaczących ośrodków światowego rynku kwiaciarskiego, takich jak giełda kwiatowa w Aalsmeer w Holandii, i bezpośrednio do klientów z całego świata.

Przez cały rok Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, wykonują codzienne regularne loty towarowe do Nairobi i cztery loty towarowe tygodniowo do Quito, odbierając kwiaty, które następnie są przewożone do innych kierunków w siatce połączeń przewoźnika.

Ze względu na dodatkowe zapotrzebowanie na kwiaty w tym sezonie linie Emirates SkyCargo zrealizują łącznie dziewięć lotów specjalnie w celu przewozu kwiatów poza regularnymi połączeniami towarowymi. Każdy samolot towarowy Boeing 777 Emirates SkyCargo zdoła zabrać do 100 t ładunku, co oznacza, że przewoźnik przetransportuje w miesiącu blisko 900 t róż oprócz 4 tys. t przewożonych w ramach regularnych połączeń.

Ten rok jest dla linii przełomowy jeszcze pod kilkoma innymi względami. Przewoźnik wykonał swoje pierwsze bezpośrednie loty towarowe, przewożąc kwiaty z Nairobi do Sydney oraz z Quito do Los Angeles. Wpisuje się to w obecny trend, zgodnie z którym producenci dostarczają kwiaty bezpośrednio do użytkowników końcowych na całym świecie, a nie tylko na giełdy kwiatowe (Emirates na Walentynki, 2017-02-14).

Podróż kwiatów rozpoczyna się w gospodarstwie, gdzie zbiera się je ręcznie. Następnie świeżo zebrane kwiaty są sortowane, układane w bukiety i ręcznie pakowane do pudełek, które później zostaną załadowane do samolotu. W celu zapewnienia maksymalnej świeżości i trwałości kwiaty przechowywane są w temperaturze 2-30C.

Linie Emirates SkyCargo opracowały specjalistyczną ofertę rozwiązań złożoną z trzech poziomów – Emirates Fresh, Emirates Fresh Active i Emirates Fresh Breathe – w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się, w tym żywności i kwiatów.

W 2018 linie przetransportowały na całym świecie blisko 50 tys. t kwiatów. Większość z nich – przeszło 27 tys. t – pochodziła z Kenii. Stanowi to szacunkowo ok. 15% całkowitego eksportu kwiatów z tego kraju. W styczniu 2019 przewoźnik przetransportował ponad 2,2 tys. t kwiatów z Nairobi. W tym samym czasie linie przewiozły przeszło 1,2 tys. t kwiatów z Ekwadoru do Amsterdamu.

Ponadto Emirates SkyCargo przewozi kwiaty w lukach bagażowych samolotów pasażerskich z innych krajów, takich jak Indie, Tajlandia, Sri Lanka czy Etiopia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.