Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy terminal Emirates SkyCargo

Lotnictwo cywilne, 22 września 2016

Emirates SkyPharma to nowy terminal linii Emirates SkyCargo, który umożliwi szybki i  bezpieczny transport wrażliwych na temperatury produktów leczniczych na lotnisku w Dubaju. 

Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates Cargo odbiera certyfikat GDP UE z rąk Ahmada Chaouka, wiceprezesa ds. sprzedaży i  marketingu Bureau Veritas 

Uroczystego otwarcia obiektu Emirates SkyPharma – nowego terminala linii Emirates SkyCargo, który umożliwi szybki i  bezpieczny transport wrażliwych na temperatury produktów leczniczych na lotnisku w Dubaju – dokonał Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates. W ceremonii uczestniczyli także JE minister zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abdul Rahman Al Owais i JE prezes i  dyrektor generalny Urzędu ds. Zdrowia Dubaju Humaid Mohammed Obaid Al Qatami. 

Leki należą do najważniejszych produktów, które przewozimy, ze względu na ich znaczenie dla życia ludzi i  społeczności na całym świecie – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates Cargo. – Jako światowy lider wśród przewoźników cargo uznaliśmy, że zależy nam nie tylko na wybudowaniu nowoczesnych obiektów chłodniczych do transportu produktów leczniczych, ale także na dodatkowym zapewnieniu, że nasze usługi spełniają najsurowsze międzynarodowe standardy. Nasi klienci mogą być pewni, że przewóz ich wartościowych i  wrażliwych na temperatury towarów liniami Emirates SkyCargo jest bezpieczny i  opłacalny zarówno dla ich firmy, jak i  odbiorców końcowych – dodał Nabil Sultan.

Terminal Emirates SkyPharma oferuje 4000 m2 powierzchni do obsługi towarów farmaceutycznych

Emirates SkyPharma stanowi część nowego pawilonu o powierzchni 11 000 m2 na terenie terminala Emirates SkyCentral na lotnisku w Dubaju i  oferuje 4000 m2 powierzchni do obsługi towarów farmaceutycznych. Ponadto obejmuje strefy temperatury kontrolowanej (zakres 2-8°C i 15-25°C), 88 stanowisk obsługi kontenerów bagażowych i 5 doków przeładunkowych dla towarów przewożonych w temperaturze kontrolowanej.  

Emirates SkyCargo otrzymały także certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE w zakresie produktów leczniczych do stosowania u ludzi, przyznany przez towarzystwo Bureau Veritas. Audyt przeprowadzony przez zespół certyfikacyjny z Niemiec potwierdził przestrzeganie przez przewoźnika surowych wytycznych dotyczących transportu i  obsługi produktów farmaceutycznych i  dotyczy wszystkich usług Emirates SkyCargo związanych z ich obsługą na terenie węzła komunikacyjnego w Dubaju. 

Emirates SkyCargo to pierwsze linie lotnicze cargo na świecie, które otrzymały certyfikat GDP na swoje usługi na terenie dwóch lotnisk i  całodobowy przewóz towarów w strefie między portami. Co więcej, przewoźnik dysponuje największą na świecie strefą obsługi produktów farmaceutycznych certyfikowaną w systemie GDP, która zajmuje łączną powierzchnię 8600 m2 na lotniskach Dubai International i  Dubai World Central. 

W jego wnętrzu znajdują się strefy temperatury kontrolowanej, stanowiska obsługi kontenerów bagażowych i doki przeładunkowe / Zdjęcia: Emirates SkyCargo

Podczas audytu znaleźliśmy wiele dowodów staranności linii Emirates SkyCargo na każdym poziomie, jeśli chodzi o zapewnienie wysokiej jakości i  bezpieczeństwa transportu produktów farmaceutycznych.  Z radością przyznajemy certyfikat zgodności z wytycznymi GDP obiektom Emirates SkyCargo na lotniskach Dubai International i  Dubai World Central, a także usługom przewozu towarów w strefie między lotniskami – powiedział Ahmad Chaouk, wiceprezes ds. sprzedaży i  marketingu na region Bliskiego Wschodu, Indii, Morza Kaspijskiego i  Afryki w Bureau Veritas. 

Nowy obiekt Emirates SkyPharma na lotnisku Dubai International współpracuje z terminalem cargo Emirates SkyCentral w porcie Dubai World Central, który zapewnia 4600 m2powierzchni przeznaczonej do obsługi produktów farmaceutycznych. Możliwości obsługi produktów farmaceutycznych w podwójnym węźle komunikacyjnym umacniają Dubaj na pozycji czołowego kierunku pod względem logistyki w branży medycznej i  farmaceutycznej. W 2015 przewoźnik przetransportował blisko 11 tys. t produktów leczniczych przez hub w Dubaju. Wśród najczęściej przewożonych produktów farmaceutycznych znalazły się podstawowe środki stosowane w leczeniu cukrzycy i  nowotworów złośliwych, substancje farmakologicznie czynne, pochodne krwi i  szczepionki. 

Emirates SkyCargo to największy międzynarodowy przewoźnik cargo na świecie, który zapewnia połączenia do ponad 150 miast w 82 krajach na 6 kontynentach. Do obsługi cargo wykorzystuje flotę Emirates złożoną z ponad 250 samolotów, w tym 15 towarowych – 13 Boeingów 777-F i  pary Boeingów 747-400ERF.  Rok finansowy 2015-16 przyniósł Emirates SkyCargo  wzrost przewiezionego ładunku o 6%, do 2,5 mln t (Nowa destynacja Emirates SkyCargo , 2016-04-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.