Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Crew Dragon powrócił

Astronautyka, 09 marca 2019

Wczoraj zakończył swą misję orbitalną (DM-1) prototyp amerykańskiej załogowej kapsuły załogowej SpaceX Crew Dragon (Crew Dragon połączył się z MSK, 2019-03-03). Po 5 dniach od zadokowania do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odłączyła się od niej i powróciła na Ziemię. Odłączenie nastąpiło o 2:32 EST, po czym od kapsuły oddzielił się moduł serwisowy i na 15 min. włączyły silniki deorbitacyjne. Kapsuła weszła w atmosferę ziemską i o 8:45 EST opadła na czterech spadochronach do wód Atlantyku na wschód od Florydy. Godzinę po wodowaniu Crew Dragon został podjęty na pokład statku Go Searcher.

Kapsuła załogowa SpaceX Crew Dragon woduje w Atlantyku niedaleko Florydy, 8:45 EST / Zdjęcie: NASA

Teraz zleceniodawca programu budowy Crew Dragon – NASA i SpaceX będą analizować przebieg misji DM-1. Sama kapsuła będzie poddawana kolejnym testom. Od ich wyniku zależeć będzie termin misji DM-2. Załogowy lot kapsuły Crew Dragon planowany jest obecnie na lipiec. Mają w nim wziąć udział Bob Behnken i Doug Hurley.

Crew Dragon po wciągnięciu przez dźwig na pokład statku Go Searcher. Na jego pokładzie na Ziemię wróciło 136 kg ładunku, w tym efekty eksperymentów prowadzonych na MSK / Zdjęcie: NASA


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.