Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wystartował Sojuz-FG z MS-12

Astronautyka, 14 marca 2019

14 marca 2019 o 22:14:09 czasu moskiewskiego (19:14:09 UTC) z platformy startowej Nr 1 kosmodromu Bajkonur wystartowała rakieta nośna Sojuz-NG z załogowym satelitą transportowym Sojuz MS-12 (ekspedycja 59/60). 9 minut później satelita oddzielił się od trzeciego stopnia rakiety i osiągnął zaplanowaną orbitę. Teraz Sojuz MS-12 zmierza w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK).

Rakieta nośna Sojuz-NG z załogowym satelitą transportowym Sojuz MS-12 startuje z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, 19:14:09 UTC / Zdjęcie: NASA

Satelita ma zbliżyć się do MSK po czterech obrotach wokół Ziemi. Połączenie ze stacją zaplanowano na 15 marca o 4:07 czasu moskiewskiego. Sojuz MS-12 ma automatycznie zadokować do modułu Rasswiet (MIM1).

Na pokładzie satelity znajduje się rosyjski kosmonauta Aleksiej Owczinin (Awaria Sojuza-FG, 2018-10-11) oraz dwoje astronautów z NASA – Nick Hague i Christina H. Koch. Ekspedycja 59/60 ma potrwać 204 dni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.