Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozwój Wizz Air w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 20 marca 2019

Dzisiaj linieWizz Air ogłosiły przyspieszenie rozbudowy swojej bazy w Krakowie i uruchomienie z tego miasta sześciu nowych połączeń do pięciu krajów. Drugi Airbus A321 ma zacząć stacjonować w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice już 1 sierpnia br., czyli półtora miesiąca przed planowanym początkowo terminem, a trzeci samolot tego typu ma dołączyć do niego we wrześniu br.

Prezes zarządu krakowskiego lotniska Radosław Włoszek (z lewej) i wiceprezes zarządzający i zastępca dyrektora generalnego Wizz Air Stephen Jones poinformowali o uruchomieniu nowych połączeń z Krakowa i rozbudowie bazy Wizz Air w Krakowie / Zdjęcie: MPL Kraków-Balice

Przewoźnik ogłosił również uruchomienie 6 nowych tras ze stolicy Małopolski. 1 sierpnia br. mają rozpocząć się, realizowane we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele, loty na lotnisko Rzym-Fiumiucino. Trzy dni później ma zostać zainaugurowana obsługiwana we środy i niedziele trasa do Turynu.

16 września mają rozpocząć się wykonywane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele loty do Tel Awiwu. Tego samego dnia mają też wystartować realizowane w poniedziałki i piątki rejsy do Keflaviku na Islandii. 17 września mają zostać zainaugurowane loty do Birmingham i Eindhoven, które będą wykonywane we wtorki, czwartki i soboty.

Ogłoszonymi dzisiaj informacjami podkreślamy nasze długofalowe zaangażowanie w działalność w Krakowie i w Polsce na rzecz naszych klientów, którym pragniemy oferować jeszcze więcej możliwości podróżowania. 2019 jest dla nas wyjątkowy z powodu otwarcia bazy w Krakowie, dynamicznego rozwoju naszych działań w regionie oraz polskiej siatki połączeń, która obecnie składa się ze 169 tras do 28 krajów – powiedział podczas konferencji prasowej w Krakowie wiceprezes zarządzający i zastępca dyrektora generalnego w Wizz Air Stephen Jones.

Co ciekawe, przez krótki czas – od 16 grudnia 2018 do 24 lutego 2019 – rejsy na trasie z Krakowa do Turynu wykonywały rumuńskie tanie linie lotnicze Blue Air, a loty ze stolicy Małopolski do Tel Awiwu oferują już El Al, PLL LOT i Ryanair. Irlandzki przewoźnik oferuje też loty na lotnisko Rzym-Ciampino i do Eindhoven, gdzie lata również Transavia, a także do Birmingham, gdzie rejsy wykonują też brytyjskie linie Jet2.

Nowe połączenia na krakowskim lotnisku to efekt konsekwentnie realizowanej strategii siatki połączeń, skutecznej współpracy z przewoźnikami, które pozwalają zaoferować naszym pasażerom szeroki wybór podróżowania. Efektywnie prosperujące lotnisko przekłada się na rozwój biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski. Kompleksowe podejście, znajomość trendów w branży ma odzwierciedlenie w planach rozbudowy infrastruktury, usług krakowskiego portu, a tym samym zwiększenia zatrudnienia w naszym regionie – powiedział prezes zarządu MPL Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Również dzisiaj Wizz Air ogłosiły, że 15 czerwca rozpoczną codzienne loty nas trasie Gdańsk – Londyn-Gatwick.Przewoźnik tenbędzie więc oferował w 2019 łącznie 169 tras z Polskich lotnisk, w tym 18 z Krakowa (2 nowe trasy Wizz z Katowic, 2019-03-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.