Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Schowki Airspace XL dla A321neo

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 05 kwietnia 2019

American Airlines rozpoczynają regularne loty pierwszego ze 100 zamówionych samolotów wąskokadłubowych Airbus A321neo. Samoloty te są wyposażone w całkowicie nowe wnętrze kabiny pasażerskiej, w tym schowki bagażowe Airspace XL, które umożliwiają zabranie większej ilości bagażu podręcznego.

Schowek bagażowy Airspace XL może pomieścić maksymalnie cztery walizki / Zdjęcie: Airbus 

American Airlines są pierwszym klientem, który wybrał schowki Airspace XL, zapewniające około 40% więcej przestrzeni do przechowywania bagażu na pokładzie samolotu przystosowanego do przewozu 196 pasażerów., American planują również doposażenie całej eksploatowanej obecnie floty zakupionych wcześniej A321 – ponad 200 samolotów – w elementy kabiny zamontowane w nowych A321neo.

Schowki Airspace XL mieszczą większy bagaż – o wymiarach do  61x40x25 cm – umożliwiając umieszczanie standardowych walizek na kółkach bokiem zamiast wkładania ich na płask. Daje to miejsce dla maksymalnie czterech walizek w każdym schowku zamiast obecnie mieszczących się tam trzech walizek. Większe schowki znacznie zmniejszą ilość bagażu pasażerów nadawanego podczas odprawy i przewożonego w luku bagażowym.

W kabinie A321neo w konfiguracji dwuklasowej wybranej przez American Airlines można będzie zamontować dodatkowy rząd foteli klasy pierwszej, co zwiększy ich całkowitą liczbę do 20. W samolocie zabudowano także bezpłatny bezprzewodowy system rozrywki, dzięki któremu pasażerowie mogą korzystać z szerokiej gamy opcji własnych urządzeń mobilnych. Dodatkowo komfort podróży poprawia nastrojowe oświetlenie LED.

Napędzany silnikami CFM LEAP-1A i posiadający certyfikat ETOPS A321neo umożliwi American Airlines przewożenie większych ładunków na dłuższych, często obsługiwanych trasach, takich jak z Los Angeles i Phoenix do Orlando, czy z hubów na zachodnim wybrzeżu USA na Hawaje (Pierwszy A321neo dla American Airlines, 2019-02-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.