Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienie dostaw rumuńskich Piranhi V

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 kwietnia 2019

Przedsiębiorstwo General Dynamics European Land Systems (GDELS) przeprowadziło pierwsze próby statyczne i dynamiczne uzbrojenia strzeleckiego kołowego transportera opancerzonego 8x8 Piranha V przeznaczonego dla Forţele Terestre Române (wojsk lądowych Rumunii), które stanowi 30-mm działo ATK Mk 44 zamontowane w wieży Elbit UT30MK2. Próby odbyły się 28 marca na poligonie Rena w Norwegii.

GDLES miało dostarczyć Rumunom 36 kto Piranha V do końca stycznia br. / Zdjęcie: MO Rumunii

Pierwsza partia licząca 8 Piranhi V przybyła do Rumunii pod koniec listopada 2018. Wozy zaprezentowano podczas defilady 1 grudnia z okazji święta państwowego. Jednak przedsięwzięcie jest opóźnione, ponieważ GDELS nie dostarczyło jeszcze wszystkich pojazdów z pierwszej transzy.

Na początku marca minister obrony Rumunii Gabriel Leş powiedział w wywiadzie dla agencji prasową Agerpres, że zgodnie z postanowieniami umowy pierwsza transza 36 Piranhi V miała zostać dostarczona w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Co więcej, wieża UT30MK2nie przeszła też prób odbiorczych, co mogło być powodem przeprowadzenia kolejnych testów. Minister Leş dodał, że GDELS ma 60 dni na wywiązanie się ze zobowiązań. W przeciwnym razie rząd w Bukareszcie będzie domagać się od producenta odszkodowania (Piranha V dla Rumunii , 2018-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.