Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne funkcjonalności SCOT

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 maja 2019

Wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (OBR CTM) w Gdyni, aktualnie prowadzi prace nad dalszym rozwojem Okrętowego Systemu Zarządzania Walką SCOT. System uzupełniany jest o nowe moduły, rozszerzające funkcjonalność systemu o dodatkowe zdolności. Planowane prace ukierunkowane są na dołączenie kolejnych sensorów i efektorów, szczególnie w obszarze okrętowego uzbrojenia artyleryjskiego i rakietowego.

/ Ilustracja: OBR CTM

SCOT to pierwszy polski Okrętowy System Zarządzania Walką, który jest jednolitą platformą systemową przeznaczoną dla różnej klasy okrętów Marynarki Wojennej RP. Jego podstawowe funkcje to  integracja podsystemów okrętowych, sensorów, efektorów, planowanie misji oraz wspieranie procesów decyzyjnych. SCOT, w wersji dedykowanej dla niszczyciela min, został wdrożony na prototypowym okręcie projektu 258 Kormoran. System znajdzie się również w wyposażeniu dwóch kolejnych budowanych z udziałem OBR CTM niszczycieli min, które w niedalekiej przyszłości wzmocnią siły przeciwminowe Polskiej Marynarki Wojennej.

Dzięki modułowej architekturze SCOT-a jesteśmy w stanie dostarczyć taki wariant systemu, jaki jest wymagany z punktu widzenia zadań realizowanych przez konkretny okręt lub klasę okrętu. Potrzeby Polskiej Marynarki Wojennej zdecydowały, iż w pierwszej wersji został on dostarczony dla okrętów  przeciwminowych. Aktualnie wychodząc naprzeciw dalszym wymaganiom, rozwijamy warianty przeznaczone dla okrętów wsparcia oraz okrętów, które często określa się jako uderzeniowe - stwierdził Prezes Zarządu OBR CTM dr inż. Andrzej Kilian (Stępka pod ORP Albatros, 2018-12-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra