Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kazań do poprawki

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 18 maja 2019

W czasie testów morskich wielozadaniowego atomowego okrętu podwodnego (krążownika) K-561 Kazań (proj. 885M Jasień-M) wykryto wiele problemów z systemami pomocniczymi i agregatami pokładowymi. Nie spełniły one wymagań taktyczno-technicznych przedstawionych przez MO FR w zamówieniu. Testy przerwano jeszcze pod koniec 2018. Niedostatki będą musiały zostać usunięte w stoczni Siewmasz, w której obecnie znajduje się okręt.

Wielozadaniowy atomowy okręt podwodny K-561 Kazań wychodzi ze stoczni Siewmasz na fabryczne testy morskie, 24 września 2018 / Zdjęcie: CrazyMk

Cytowani przez rosyjskie media eksperci szacują, że wprowadzanie poprawek potrwa jeszcze wiele miesięcy. Później niezbędne będą kolejne testy morskie. A to oznacza, że Kazań może nie zostać przekazany WMF FR nawet w 2020. Może okazać się, że będzie to możliwe dopiero w 2021.

Stępkę pod wielozadaniowy atomowy okręt podwodny K-561 Kazań projektu 885M Jasień-M, położono w stoczni Siewmasz w lipcu 2009 (Zmodernizowany OP proj. 885M Kazań, 2012-09-07). Zwodowano go 31 marca 2017. Jednostka miała wejść w skład Floty Północnej w 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra