Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy F-15SG w rękach Singapurczyków

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 maja 2009

Singapurskie wojska lotnicze odebrały oficjalnie pierwsze 4 z 24 zamówionych myśliwców wielozadaniowych F-15SG.

24 F-15SG maja zapewnić znaczne zwiększenie siły wojsk lotniczych Singapuru, które posiadają obecnie m.in. 62 F-16C/D i 45 F-5S/T. Piętnastki, jak również dostarczona niedawno ostatnia partia 20 F-16, zastępuje 40 wycofanych i zmagazynowanych Super Skyhawków / Zdjęcie: RSAF

Uroczystość odbyła się w amerykańskiej Mountain Home Air Force Base (MHAFB) - szkolenie azjatyckich pilotów będzie się odbywać w USA. Singapur jest zbyt małym państwem, by realizować w jego przestrzeni powietrznej pełny program treningu pilotów samolotów odrzutowych. Z reguły odbywa się to w Australii.

Przekazanie pierwszych F-15SG otwiera program szkolenia pilotów w bazie MHAFB, już przy wykorzystaniu samolotów singapurskich wojsk lotniczych. Do tej pory pierwsza grupa pilotów RSAF, przeszła wstępny trening na starszych typach F-15, należących do USAF, w Seymour Johnson Air Force.

Singapur zamówił 12 samolotów w 2006, rozszerzając stopniowo zamówienie o opcję na kolejne 12 egz. Wszystkie zostaną dostarczone do końca 2012. Uroczysta prezentacja pierwszego F-15SG odbyła się w listopadzie 2008 (zobacz: Roll-out F-15SG). Od tego czasu trwały testy zdawczo-odbiorcze nowych maszyn.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.