Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-350 najpierw na Syberię

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 czerwca 2019

Jako pierwsze nowe rosyjskie zestawy rakietowe średniego zasięgu S-350 Witjaź otrzymają regularne jednostki OP  rozlokowane w centralnej Syberii – podały oficjalnie rosyjskie lokalne media powołując się na komunikat moskiewskiego resortu obrony.

Pojazd 50P6 z wyrzutniami rakiet oraz w tle pojazd 50N6 zestawu S-350 Witjaź widziany podczas moskiewskiej wystawy MAKS / Zdjęcie: MilRus

Nowy system uzbrojenia trafi najpierw z uruchomionej właśnie linii produkcji seryjnej w zakładach korporacji Ałmaz-Antiej do 24. brygady mobilnej obrony przeciwlotniczej, która została utworzona w 2017 w Abakanie, stolicy Republiki Chakaskiej (u ujścia rzeki Abakan do Jenisieju). Jak ujawniono w Moskwie, najnowsza decyzja jest związana z tworzeniem wielowarstwowej obrony przeciwlotniczej strategicznie ważnych dla Rosji obiektów w Kraju Krasnojarskim. Pojedyncze zestawy S-350 skierowane zostaną także do treningu załóg i demonstracji zdolności systemu dowódcom wysokiego szczebla w Akademii Obrony Przeciwlotniczej w Smoleńsku. 

Przy okazji podano, że pojedyncza bateria S-350 dysponuje następującą liczbą różnych pocisków biura konstrukcyjnego Fakieł: do 48 małego zasięgu – 9M100, do 12 średniego zasięgu – 9M96 i do 12 przedłużonego zasięgu – 9M96M. Te dwa ostatnie mogą być również uzbrojeniem zestawów S-400.

Poinformowano także, że pociski 9M96M w trybie zwalczania celów latających mają maksymalny zasięg ich przechwycenia w granicach 120 km i do pułapu 30 km. W trybie przechwycenia pocisków rakietowych ich zasięg spada do 30 km i pułapu 25 km. Baterię S-350 tworzy 6 pojazdów z podnoszonymi do startu wyrzutniami rakiet oznaczonych jako 50P6, pojazd dowodzenia – 50K6, i pojazdy z radarami z antenami fazowanymi – 50N6. Wszystkie kołowe platformy tworzące pełny zestaw bojowy Witjazia produkuje Briańska Fabryka Samochodów.

Prócz zestawów małego zasięgu S-350 Witiaź mają się stać podstawą wielowarstwowej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej ważnych obiektów i obszarów Rosji  razem z tworzącymi dalsze jej planowane piętra zestawami S-400 i S-500. Ta trójka systemów ma się stać podstawą modernizacji całego rosyjskiego układu PWO. Mówi się w Moskwie, że modernizacja w pierwszej kolejności objąć ma rejony bezpośrednio stykające się z terytoriami NATO. A więc granicę z Białorusią oraz akweny bałtyckie (Produkcja seryjna S-350, 2019-04-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.