Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny rekord uderzeń na Afganistan

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 czerwca 2019

Padł kolejny rekord liczby zrzuconej lub odpalonej z powietrza nad Afganistanem amerykańskiej amunicji. Jak podaje oficjalnie US Air Forces Central Command (AFCENT) – w marcu 2019 na Afganistan spadły z samolotów i bezzałogowców aż 673 bomby i rakiety w ramach intensyfikacji operacji Freedom Sentinel, prowadzonej od 2015.

W działaniach lotniczych nad Afganistanem w ramach operacji Freedom Sentinel, prowadzonej od 2015 przez AFCENT uczestniczą także szturmowe A-10 Thunderbolt II / Zdjęcie AFCENT  

Analitycy podają, że ujawnione przez amerykańskie wojska lotnicze dane świadczą o ogromnym i stale rosnącym zaangażowaniu lotnictwa w przebieg wojny w Afganistanie. Dowodzą oni, że wykorzystano przeciwko celom naziemnym w marcu 2019 o 346 bomb i pocisków rakietowych więcej niż w poprzednim miesiącu i o 334 więcej niż w marcu 2018. W sumie w pierwszym kwartale 2019 przeciwko celon naziemnym zrzucono i odpalono już 1463 bomby i rakiety. Jest to kolejny najwyższy wskaźnik od momentu statystycznej notyfikacji uderzeń lotniczych na Afganistan, czyli od 2008.

Stale rosnące zaangażowanie lotnicze sił sojuszniczych nad Afganistanem jest przedmiotem ostrej krytyki specjalnej misji Narodów Zjednoczonych w tym kraju – UN Assistance Mission in Afghanistan. W jej specjalnym raporcie przygotowanym dla centrali ONZ, rozesłanym wszystkim państwom członkowskim możemy przeczytać, że w pierwszym kwartale 2019 międzynarodowe siły lotnicze operujące nad Afganistanem są odpowiedzialne za 39 ataków z powietrza, które uśmierciły 219 cywilów (Afganistan – gwałtowny wzrost sił PI, 2019-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.