Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PAS 2019: P600 AEW

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 18 czerwca 2019

Embraer Defense & Security i Elta Systems podpisały podczas Paris Air Show umowę w sprawie wspólnego opracowania samolotu wczesnego ostrzegania P600 AEW. Konstrukcja powstanie na bazie odrzutowca klasy biznes Embraer Praetor 600 (Certyfikat ANAC dla Praetora 600, 2019-04-19). Podstawowym elementem jego wyposażenia będzie radiolokator 4. generacji z anteną fazowaną i ze zintegrowanym układem identyfikacji swój-obcy (IFF).

Wizualizacja samolot wczesnego ostrzegania PW600 AEW / Ilustracja: Embraer

W ramach współpracy Embraer ma dostarczać samolot wraz z układami łączności i zapewniać użytkownikom jego obsługę naziemną, a Elta będzie dostawcą radaru, urządzeń rozpoznania elektromagnetycznego i inne systemów elektronicznych oraz zajmie się ich integracją.

P600 AEW ma być przeznaczony dla krajów, które rozwijają swoje zdolności wywiadu, obserwacji i rozpoznania i poszukują ekonomicznych i elastycznych rozwiązań do zadań obronnych i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Zdolny do działań sieciocentrycznych ma zapewniać rozszerzony obraz sytuacji powietrznej, monitorując aktywność lotniczą w obszarach poza zasięgiem radarów naziemnych. Do jego zadań mają należeć: obrona powietrzna, wczesne ostrzeganie, dowodzenie i kierowanie, koordynacja działań samolotów wielozadaniowych, obrona terytorialna i obserwacja morza.

Ponadto P600 AEW można będzie wyposażyć m.in. w urządzenia wsparcia elektronicznego / rozpoznania elektromagnetycznego z funkcją układu ostrzegania o opromieniowaniu radiolokacyjnym, urządzenie dowodzenia i kierowania, układy łączności (łącza informacyjne i satelitarne) zapewniające interoperacyjność z jednostkami sojuszniczymi oraz układy samoobrony.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.