Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Palenie blach ORP Mewa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 czerwca 2019

Dzisiaj, 19 czerwca, w stoczni Remontowa Shipbuilding miało miejsce pierwsze palenie (cięcie) blach dla trzeciego niszczyciela min projektu 258 Kormoran II. Jednostka o numerze budowy 258/3, dla której przewidziano nazwę ORP Mewa, to drugi i ostatni z zamówionych seryjnych okrętów tego typu.

Wizualizacja niszczyciela min projektu 258 Kormoran II / Ilustracja: Remontowa Shipbuilding

Wydarzenie miało charakter wyłącznie roboczy, stąd też uczestniczyli w nim jedynie pracownicy stoczni i nie organizowano z tej okazji uroczystości, jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich jednostek tego projektu. Zgodnie z harmonogramem gotowy okręt ma zostać przekazany odbiorcy w listopadzie 2021.

Umowa na budowę dwóch seryjnych okrętów proj. 258 o wartości 1186 mln zł (wraz z pakietem zabezpieczenia logistycznego dla trzech jednostek tego typu) podpisana została 27 grudnia 2017. Pierwszy seryjny 258/2, czyli przyszły ORP Albatros ma być gotowy w styczniu 2020 (Kolejne funkcjonalności SCOT, 2019-05-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.