Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Vilkasy przekazane

Wojska lądowe, 10 lipca 2019

Siły zbrojne Litwy 9 lipca formalnie odebrały dwa pierwsze kołowe transportery opancerzone Vilkas (litewskie oznaczenie GTK Boxer). Wozy trafiły do żołnierzy batalionu piechoty zmechanizowanej im. wielkiego księcia Olgierda ze składu Brygady Piechoty Zmechanizowanej Geležinis Vilkas (Żelazny Wilk).

Dostawy kto Vilkas dla litewskich sił zbrojnych mają zostać zrealizowane do końca 2021 / Zdjęcie: MO Litwy

Ministerstwo obrony Litwy podpisało w 2016 umowę o dostawie 88 wozów bojowych Vilkas w kilku wariantach, za 386 mln euro. Litewskie pojazdy zostaną wyposażone w bezzałogowe wieże Rafael Samson Mk II z 30-mm armatą automatyczną ATK Mk 44 Bushmaster II i sprzężonym z nią 7,62-mm km oraz wyrzutniami przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike LR i wyrzutniami granatów dymnych. Dostawy kto Vilkas dla litewskich sił zbrojnych mają zostać zrealizowane do końca 2021. Od 2017 Lietuvos ginkluotosios pajėgos (siły zbrojne Litwy) używają także dwóch Vilkasów bez do szkolenia ich kierowców.

To jeden z najbardziej ambitnych projektów modernizacji litewskich sił zbrojnych w ostatnich latach, który pomoże zapewnić bezpieczeństwo Litwy na kilka dziesięcioleci. Tak znaczący skok jakościowy, który wzmacnia nasze zdolności dzięki nowoczesnemu uzbrojeniu dopasowanemu do naszych potrzeb, pokazuje […] adekwatność naszej reakcji i naszą gotowość do obrony– powiedział minister obrony narodowej Raimundas Karoblis podczas uroczystej ceremonii przekazania Vilkasów.

Używane przez nas transportery opancerzone M-113 mogą tylko dostarczyć żołnierzy na pole bitwy i zapewnić wsparcie ogniowe. Vilkasy nie tylko szybko i bezpiecznie przetransportują żołnierzy, ale także zneutralizują skutecznie cele opancerzone i nieopancerzone w odległości do 4 km – dodał dowódca Lietuvos ginkluotosios pajėgos gen. broni Jonas Vytautas Žukas (Testy poligonowe litewskich Vilkasów, 2018-07-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra