Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia odebrała Boxera cargo

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 marca 2016

Holenderskie wojska lądowe odebrały pierwszy pojazd opancerzony Boxer 8x8 przystosowany do transportu sprzętu wojskowego i zaopatrzenia.

Holenderska armia rozpoczęła eksploatację pierwszego wozu opancerzonego Boxer 8x8 przystosowanego do transportu środków materiałowych. Pojazdy w tej odmianie mają ładowność 2500 kg. Załogę stanowią: kierowca, dowódca i operator zsmu / Zdjęcie: MO Holandii

Spółka Artec GmbH zrealizowała dostawę pierwszego holenderskiego pojazdu opancerzonego rodziny Boxer 8x8 w odmianie przenaczonej do transportu sprzętu wojskowego i zaopatrzenia. Koninklijke Landmacht (królewskie wojska lądowe Holandii) odebrały wóz na początku miesiąca, jednak producent poinformował o tym dopiero teraz. Ogółem Holendrzy będą eksploatować co najmniej tuzin pojazdów tego typu.

W ramach pierwszego etapu programu zakupowego Holandia pozyska 200 pojazdów opancerzonych Boxer 8x8, występujących w 5 odmianach, w tym także wozu dowodzenia (36 egz.), ambulansu (52) i pojazdu do nauki jazdy (8). Ich dostawy już się rozpoczęły, a w niektórych przypadkach zostały zakończone (Artec GmbH dostarczyła 300. GTK Boxer 8x8, 2015-07-08). Ponadto Koninklijke Landmacht odbiorą 92 wozy przystosowane m.in. do transportu żołnierzy jednostek inżynieryjnych wraz z wyposażeniem. Dostawy zakończą się w 2018.

Holandia jest jednym z 3 użytkowników pojazdów opancerzonych rodziny Boxer 8x8. Bundeswehra oczekuje dostawy 403 wozów w odmianach: kołowego transportera opancerzonego (256 egz.), ambulansu (72), wozu dowodzenia (65) i nauki jazdy (10). Docelowo Niemcy planują zakupy ok. 600 Boxerów 8x8 (131 Boxerów dla Niemiec, 2015-12-20). Decyzję o zakupie niemiecko-holenderskich wozów podjęła też Litwa. Wilno pozyska 88 Boxerów 8x8 w odmianie kołowego bojowego wozu piechoty z 30-mm armatą w bezzałogowej izraelskiej wieży Mk II i podwójną wyrzutnią ppk Spike-LR (Litwa dołączyła do programu Boxer, 2016-03-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.