Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar w czasie testów Starhoppera

Astronautyka, Wypadki, 20 lipca 2019

16 lipca 2019 w czasie testów demonstratora technologii pojazdu marsjańskiego budowanego przez SpaceX – Starhopper wybuchł pożar. W czwartej minucie testu, prowadzonego w zakładach Boca Chica w Teksasie, włączono 8 silników Raptor. Gdy uzyskały one pełny ciąg, doszło do wybuchu.

Pożar, który wybuchł w czasie testów nie uszkodził demonstrator technologii pojazdu marsjańskiego budowanego przez SpaceX – Starhopper / Zdjęcie: SpaceX

Według właściciela SpaceX, Elona Muska, w czasie testu doszło do wycieku paliwa, co spowodowało pożar. - Starhopper wyszedł z incydentu bez szwanku – napisał Musk na Twitterze. Konstrukcji wykonanej ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości nie przeszkadza trochę ciepła – dodał.

Próba poprzedzała pierwszy planowany swobodny lot Starhoppera. Pojazd ma się w nim unieść na ok. 20 m. Po nieudanym teście lot próbny zostanie zapewne opóźniony.

Wcześniej Starhopper wykonał jedynie dwa krótkie skoki. Oba na początku kwietnia. Pojazd w czasie tych prób pozostawał na uwięzi.

Na bazie Starhoppera ma powstać docelowy pojazd – Starship, zdolny do lotów na Księżyc (w 2023) i Marsa (w 2024). Na jego pokładzie będzie mogło podróżować do 100 osób. Starship ma startować na szczycie rakiety nośnej Super Heavy. SpaceX zamierza rozpocząć działalność komercyjną z duetem Starship / Super Heavy już w 2021 (Towarowy Dragon wodował, 2019-06-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra