Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NGCV ujawniony

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 lipca 2019

US Army zaprezentowały wizualizację nowego wozu bojowego NGCV (Next Generation Combat Vehicle). Projekt powstał na bazie doświadczeń zdobytych podczas misji w Iraku i Afganistanie i ma na celu opracowane nowych pojazdów, które zastąpią bwp Bradley M2/M3 od 2026. NGCV ma być zdolny do działania w trudniejszych warunkach (m.in. w terenie zurbanizowanym), mieć większą siłę ognia i zdolność do kierowania działania pojazdów bezzałogowych (Testy pojazdów bezzałogowych w USA, 2019-05-19).  

Wizualizacja NGCV. Docelowo wozy tego typu mają zastąpić w służbie bwp Bradley / Ilustracja: US Army

NGCV ma współdziałać z 3 typami bezzałogowców RCV (Robotic Combat Vehicle). Wersja lekka (RCV-L), o masie do 7 t, ma być wyposażona w urządzenia wskazujące cele. Wersja średnia (RCV-M) będzie o 3 tony cięższa, a jego uzbrojenie obejmie działko automatyczne i przeciwpancerne pociski kierowane.  Najcięższy wariant (RCL-H), którego masa ma sięgać 20 t, zostanie wyposażony w armatę. Wszystkie warianty RCV będą przystosowane do przerzutu drogą powietrzną – RCV-L śmigłowcem, a cięższe wersje samolotami C-130 Hercules lub C-17 Globemaster III.

Od marca Amerykanie testują parę zmodyfikowanych bwp Bradley, oznaczonych jako Mission Enabler Technologies-Demonstrators (MET-D) wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań jak bezzałogową wieżę z 25-mm działem, kamery umożliwiające dookólną obserwację i wyświetlacze dotykowe dla załogi. Razem z nimi w próbach biorą udział także 4 zrobotyzowane transportery M113 uzbrojone w 7-62 mm km. Załogi MET-D składają się z kierowcy, operatora uzbrojenia i 4 żołnierzy desantu. Pojedynczy MET-D i para M113 tworzą pluton zmechanizowany.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.