Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Załoga Koperskiego powróciła do kraju

Lotnictwo cywilne, Ludzie, 26 lipca 2019

Załodze samolotu An-2 (zn. rej. SP-AOM) kierowana przez Romualda Koperskiego, nie udało się dokładnie powtórzyć lotu Bolesława Orlińskiego i Leonarda Kubiaka.

Załoga samolotu An-2 (SP-AOM) powróciła do Warszawy po niemal dwumiesięcznej podróży / Zdjęcie: Andrzej Szymczak

Wprawdzie lot z Chabarowska do Jużnosachalińska na wyspie Sachalin udało się wykonać (ze znacznym opóźnieniem), ale okazało się, że nie będzie zgody na lot samolotu do Tokio, ze względu na obowiązujące tam szczególne przepisy, dotyczące czystości powietrza.

Możliwy był tylko lot na lotnisko w japońskim mieście Asahikawa, leżącym stosunkowo blisko Sapporo na wyspie Hokkaido. Start do tego lotu nastąpił 28 czerwca. Choć załoga była już nad Japonią, to jednak musiała zawrócić na lotnisko w Jużnosachalińsku, ze względu na pogorszenie pogody na lotnisku Asahikawa.

Kolejne dni, to powodzie w Japonii i na Syberii. Z tego powodu trzeba było zrezygnować z kolejnej próby lotu do Japonii. Dopiero 9 lipca udało się powrócić z Jużnosachalińska do Chabarowska. Podróż powrotna SP-AOM na warszawskie lotnisko Babice zakończyła się 24 lipca po 17:00. Samolot wylądował po wykonaniu rundy nadlotniskowej (Śladami Orlińskiego i Kubiaka, 2019-05-28).

Na podstawie informacji Stanisława Błasiaka


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.