Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja niemieckich Patriotów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 lipca 2019

Niemcy zmodernizują posiadane przez Luftwaffe zestawy OP Patriot. Umowa w tej sprawie, wartości 105,5 mln USD, została zawarta w formule bezpośredniej sprzedaży komercyjnej z NATO Support and Procurement Agency (agencją wsparcia i zakupów obronnych NATO). Nieznany jest zakres modernizacji, jakiemu mają zostać poddane niemieckie zestawy.

Dzięki modernizacji niemieckie Patrioty mają być eksploatowane do 2035 / Zdjęcie: Luftwaffe

Celem umowy jest doprowadzenie służących w Luftwaffe (wojskach lotniczych Niemiec) zestawów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot  do najnowszego obecnie standardu. Dzięki modernizacji niemieckie Patrioty mają być eksploatowane do 2035.

Najnowszą wersją Patriota jest wariant PDB-8. Jest on lepiej przystosowany do używania pocisków PAC-3 MSE. Prawdopodobnie modernizowane zestawy będą reprezentować podobny standard. Co interesujące, w zeszłym roku niemieckie Patrioty były już poddawane ograniczonej modernizacji. Unowocześniono w ten sposób między innymi stacje kierowania ogniem (Testy nowych radarów Patriot, 2019-06-22).

Zestawy Patriot są używane przez Flugabwehrraketengeschwader 1 (1. Rakietowy Pułk Obrony Powietrznej) Schleswig-Holstein. Z 4 baterii wchodzących w skład pułku, 3 są wyposażone w Patrioty. Łącznie w służbie operacyjnej znajduje się 12 baterii. Głównym typem pocisku w Luftwaffe jest PAC-2. W niewielkiej ilości używane są również pociski PAC-3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.