Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie 7. KMO Rak

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 sierpnia 2019

23 sierpnia minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przekazał kolejne samobieżne moździerze Rak do wyposażenia 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Jednostka otrzymała drugi moduł ogniowy, w skład którego wchodzi 8 moździerzy samobieżnych Rak, 4 artyleryjskie wozy dowodzenia AWD i artyleryjski wóz remontu uzbrojenia AWRU.

W skład KMO wchodzi 8 moździerzy samobieżnych Rak, 4 artyleryjskie wozy dowodzenia AWD i artyleryjski wóz remontu uzbrojenia AWRU / Zdjęcie: MON 

Miałem sposobność przekazania drugiego już Kompanijnego Modułu Ogniowego Rak dla 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, ale to już siódmy w kolejności taki moduł dla Wojska Polskiego. To nie ostatni moduł, który trafi do jego wyposażenia. To jest broń, która powstaje w Polsce, to jest produkt polskiego przemysłu zbrojeniowego, chwalony przez żołnierzy Wojska Polskiego – powiedział szef resortu obrony podczas ceremonii

Kolejną terminową dostawą kompanijnych modułów ogniowych realizujemy następny etap kontraktu zawartego z MON w 2016. Umacniamy naszą pozycję jako rzetelnego producenta nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia dla wojsk artyleryjskich – dodał prezes zarządu i dyrektor generalny Huty Stalowa Wola Bartłomiej Zając.

Pierwsze elementy kompanijnego modułu ogniowego samobieżnego moździerza 120 mm Rak na podwoziu kołowym Huta Stalowa Wola przekazała 30 czerwca 2017 do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. II KMO trafił do 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie, III KMO został dostarczony do 15. Brygady Zmechanizowanej. IV KMO trafił do 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. V KMO znajduje się w wyposażeniu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu im. gen. bryg. Andrzeja Galicy, natomiast VI KMO trafił do 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (VI KMO Rak przekazany, 2019-07-09).

Niedawno Huta Stalowa Wola podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia MON umowę na dostawę Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych dla KMO Rak (Wozy amunicyjne dla Raków, 2019-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.