Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe klasy mechaników lotniczych

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 10 września 2019

Rok szkolny 2019/2020 będzie wyjątkowy dla Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Po trzyletniej przerwie w szkole uruchomione zostaną dwie klasy o profilu technik mechanik lotniczy. Spółka LOTAMS, która współpracuje z radomską placówką od kilku lat, objęła patronatem nowo powstałe klasy przyszłych mechaników lotniczych.

W ciągu minionych lat współpracy 14 absolwentów z klasy patronackiej o profilu technik mechanik lotniczy rozpoczęło pracę w LOTAMS jako stażyści / Zdjęcie:  LOTAMS

Współpraca pomiędzy spółką LOTAMS, a ZSZ w Radomiu rozpoczęła się w kwietniu 2017. Ponad dwa lata temu LOTAMS rozpoczął monitorowanie postępów uczniów czwartej i trzeciej klasy o profilu technika mechanika lotniczego. Spółka zorganizowała całodniowy Dzień z pracodawcą, podczas którego przeprowadziła rekrutację do programu stażowego Zostań mechanikiem wyższych lotów, do której przystąpiła większość uczniów klasy lotniczej. Kilka dni po spotkaniu pomiędzy LOTAMS, a ZSS w Radomiu została podpisana umowa o współpracy, która dotyczyła wsparcia merytorycznego, organizacji staży i praktyk oraz wspólnego udziału w największych wydarzeniach lotniczych.

W ciągu minionych lat współpracy 14 absolwentów z klasy patronackiej o profilu technik mechanik lotniczy rozpoczęło pracę w LOTAMS jako stażyści. Po zakończeniu rocznego, płatnego stażu absolwenci radomskiej placówki zostali zatrudnieni w spółce jako pomocnicy mechanika, którzy nie posiadają licencji i mechanicy wsparcia na warsztatach. Po przepracowaniu w LOTAMS 3 lat i zaliczeniu wszystkich potrzebnych modułów będą starali się o wydanie licencji B1, dzięki której zostaną licencjonowanym personelem obsługi technicznej, który będzie mógł samodzielnie poświadczać wykonanie poszczególnych czynności obsługowych na statku powietrznym (Umowa LOTAMS i PWSZ w Chełmie, 2019-08-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.