Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe klasy mechaników lotniczych

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 10 września 2019

Rok szkolny 2019/2020 będzie wyjątkowy dla Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Po trzyletniej przerwie w szkole uruchomione zostaną dwie klasy o profilu technik mechanik lotniczy. Spółka LOTAMS, która współpracuje z radomską placówką od kilku lat, objęła patronatem nowo powstałe klasy przyszłych mechaników lotniczych.

W ciągu minionych lat współpracy 14 absolwentów z klasy patronackiej o profilu technik mechanik lotniczy rozpoczęło pracę w LOTAMS jako stażyści / Zdjęcie:  LOTAMS

Współpraca pomiędzy spółką LOTAMS, a ZSZ w Radomiu rozpoczęła się w kwietniu 2017. Ponad dwa lata temu LOTAMS rozpoczął monitorowanie postępów uczniów czwartej i trzeciej klasy o profilu technika mechanika lotniczego. Spółka zorganizowała całodniowy Dzień z pracodawcą, podczas którego przeprowadziła rekrutację do programu stażowego Zostań mechanikiem wyższych lotów, do której przystąpiła większość uczniów klasy lotniczej. Kilka dni po spotkaniu pomiędzy LOTAMS, a ZSS w Radomiu została podpisana umowa o współpracy, która dotyczyła wsparcia merytorycznego, organizacji staży i praktyk oraz wspólnego udziału w największych wydarzeniach lotniczych.

W ciągu minionych lat współpracy 14 absolwentów z klasy patronackiej o profilu technik mechanik lotniczy rozpoczęło pracę w LOTAMS jako stażyści. Po zakończeniu rocznego, płatnego stażu absolwenci radomskiej placówki zostali zatrudnieni w spółce jako pomocnicy mechanika, którzy nie posiadają licencji i mechanicy wsparcia na warsztatach. Po przepracowaniu w LOTAMS 3 lat i zaliczeniu wszystkich potrzebnych modułów będą starali się o wydanie licencji B1, dzięki której zostaną licencjonowanym personelem obsługi technicznej, który będzie mógł samodzielnie poświadczać wykonanie poszczególnych czynności obsługowych na statku powietrznym (Umowa LOTAMS i PWSZ w Chełmie, 2019-08-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.