Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Iceye rozbudowuje konstelację satelitów

Astronautyka, 13 września 2019

Spółka  Iceye ogłosiła, że dwa satelity wyposażone w radar z syntetyczną aperturą, wystrzelone w lipcu br., zakończyły fazę prób i są gotowe do komercyjnego dostarczania zobrazowań klientom. Znajdujące się w tej chwili na orbicie okołoziemskiej trzy satelity Iceye pozwalają na dostarczanie odbiorcom zarówno zdjęć jak i świadczenie usług związanych z analizą danych pochodzących z obserwacji Ziemi. Do końca tego roku  Iceye planuje wystrzelenie kolejnych dwóch urządzeń.

Zdjęcie portu w Göteborgu w Szwecji pokazuje jak dzięki nałożeniu na siebie dwóch zdjęć satelitarnych wykonanych w bardzo krótkim odstępie czasu możliwe było wykrycie zmiany pozycji statków w przeciągu jedynie kilku minut. Jeden ze statków opuszcza port, a drugi powoli zbliża się do widocznego na zdjęciu terminalu naftowego / Zdjęcie: Iceye 

Konstelacja satelitów  Iceye stanie się wkrótce największą tego typu na świecie. Oprócz zapewnienia naszym klientom coraz szerszego i szybszego dostępu do danych, nadal rozwijamy i wdrażamy nowe rozwiązania dla naszych kolejnych satelitów – powiedział Rafał Modrzewski, prezes i współzałożyciel  Iceye.

Iceye udostępniło niedawno zdjęcie radarowe bardzo wysokiej rozdzielczości, wykonane w tzw. trybie Spotlight. Fińskie przedsiębiorstwo pokazało również pozyskane za pomocą obu nowych satelitów zdjęcia, wykonane w odstępie zaledwie kilku minut od siebie, demonstrujące możliwości wykrywania zmian zachodzących w bardzo krótkim czasie. Tworzona przez  Iceye konstelacja satelitów pozwoli na obserwację dowolnego punktu na Ziemi z niespotykaną do tej pory częstotliwością wynoszącą w niektórych przypadkach jedynie kilka godzin (Iceye otwiera biuro w Polsce, 2017-10-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.