Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iceye rozbudowuje konstelację satelitów

Astronautyka, 13 września 2019

Spółka  Iceye ogłosiła, że dwa satelity wyposażone w radar z syntetyczną aperturą, wystrzelone w lipcu br., zakończyły fazę prób i są gotowe do komercyjnego dostarczania zobrazowań klientom. Znajdujące się w tej chwili na orbicie okołoziemskiej trzy satelity Iceye pozwalają na dostarczanie odbiorcom zarówno zdjęć jak i świadczenie usług związanych z analizą danych pochodzących z obserwacji Ziemi. Do końca tego roku  Iceye planuje wystrzelenie kolejnych dwóch urządzeń.

Zdjęcie portu w Göteborgu w Szwecji pokazuje jak dzięki nałożeniu na siebie dwóch zdjęć satelitarnych wykonanych w bardzo krótkim odstępie czasu możliwe było wykrycie zmiany pozycji statków w przeciągu jedynie kilku minut. Jeden ze statków opuszcza port, a drugi powoli zbliża się do widocznego na zdjęciu terminalu naftowego / Zdjęcie: Iceye 

Konstelacja satelitów  Iceye stanie się wkrótce największą tego typu na świecie. Oprócz zapewnienia naszym klientom coraz szerszego i szybszego dostępu do danych, nadal rozwijamy i wdrażamy nowe rozwiązania dla naszych kolejnych satelitów – powiedział Rafał Modrzewski, prezes i współzałożyciel  Iceye.

Iceye udostępniło niedawno zdjęcie radarowe bardzo wysokiej rozdzielczości, wykonane w tzw. trybie Spotlight. Fińskie przedsiębiorstwo pokazało również pozyskane za pomocą obu nowych satelitów zdjęcia, wykonane w odstępie zaledwie kilku minut od siebie, demonstrujące możliwości wykrywania zmian zachodzących w bardzo krótkim czasie. Tworzona przez  Iceye konstelacja satelitów pozwoli na obserwację dowolnego punktu na Ziemi z niespotykaną do tej pory częstotliwością wynoszącą w niektórych przypadkach jedynie kilka godzin (Iceye otwiera biuro w Polsce, 2017-10-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.