Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe zdolności E-2D

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 września 2019

Pierwszy samolot wczesnego ostrzegania i kierowania E-2D Advanced Hawkeye, z zabudowaną sondą umożliwiającą pobieranie paliwa podczas lotu wylądował w bazie US Navy Norfolk 9 września. Samolot wszedł w skład pokładowej eskadry wczesnego ostrzegania i kierowania VAW-120 Greyhawks.

Do 2020 na stanie US Navy mają znajdować się 2 eskadry wyposażone w E-2D przystosowane do pobierania paliwa podczas lotu / Zdjęcie: US Navy

To ważny dzień dla lotnictwa morskiego, ponieważ stale zwiększamy nasze zdolności i utrzymujemy naszą przewag. Zdolność do pobierania paliwa w powietrzu zwiększy długotrwałość lotu E-2D, polepszając świadomość sytuacyjną w przestrzeni bitewnej i możliwości zintegrowanego kierowania działaniami – powiedział wadm. Roy Kelley, dowódca Naval Air Force Atlantic.

Zdolność tankowania w powietrzu jest przełomem dla E-2D i przyszłych operacji przeciwko równorzędnemu przeciwnikowi. Zaczniemy teraz szkolić pilotów-instruktorów i przeprowadzimy próby tankowania z kilku różnych tankowców lotnictwa US Navy i US Air Force, w tym F/A-18E/F Super Hornet – dodał dowódca VAW-120kmdr por. Scott Wastak (Kontrakt na kolejne E-2D, 2019-04-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.