Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe wcielenie OZ9

Przemysł zbrojeniowy, 16 września 2019

Nie tak dano temu amerykański ZEV Technologies wprowadził na rynek pistolet OZ9 będący modułowym wariantem doskonale znanego austriackiego pistoletu Glock (Modułowy ZEV OZ9, 2019-08-01). Stylistyka wraz z funkcjami są w zasadzie tożsame z większym bratem, stąd także tutaj nie zabraknie stalowej wstawki umożliwiającej zmianę zamków lub chwytów, a mechanizm spustowy z siłą nacisku wynoszącą 2 kg pozostał bez zmian.

Amerykański ZEV Technologies od lat specjalizuje się w produkcji wyczynowych akcesoriów bądź części do pistoletów Glock, a od niedawna prowadzi sprzedaż własnych pistoletów OZ9 / Zdjęcie: ZEV Technologies

Zmianie uległa masa, która wzrosła do 744 g i wymiary: 185 x 141 x 32/41 mm. Szerokość zależy od zastosowania (lub nie) nakładki poszerzającej gniazdo magazynka. Ponadto kompaktowy model został wyposażony w krótszą 102-mm lufę ze stali nierdzewnej.

Kompaktowy OZ9 jest zasilany z magazynków pasujących do Glocka 19, stąd mamy szeroki wybór magazynków na rynku. Cena nowości w USA została ustalona na 1679 USD, co jest bardzo dużą kwotą. Jednakże jeśli ktoś ma potrzebę posiadania kompaktowego pistoletu do noszenia, który także świetnie sprawdzi się na zwodach to ZEV OZ9 Compact może się okazać interesującym wyborem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.