Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rządowy kontrakt dla Colta

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 września 2019

Zgodnie z informacją amerykańskiego Departamentu Obrony Colt's Manufacturing otrzymał rządowy kontakt na dostawę karabinków M4 i M4A1 dla sojuszników USA, warty 41,9 mln. USD. To zapewne ten kontrakt jest powodem wstrzymania produkcji karabinków Colta na rynek cywilny (Koniec cywilnych karabinków AR, 2019-09-17).

Senegalskich żołnierzy w zakresie obsługi karabinków M4 przeszkolili żołnierze z Gwardii Narodowej stanu Vermont / Zdjęcie: US Army

Warto wspomnieć, że Colt od dawna jest jednym z głównych dostawców sprzętu w ramach sprzedaży zagranicznej Pentagonu. Już na początku tego roku  dowództwo US Army zażądało przyspieszenia dostaw 2200 karabinków M4 przeznaczonych dla sił zbrojnych Senegalu. Wartość kontraktu to 1,6 mln. USD.

Tymczasem nowo otrzymane zamówienie na karabinki M4 i M4A1 dotyczy klientów zagranicznych w ramach procedury Foreign Military Sales (FMS). Zakończenie produkcji karabinków przeznaczonych dla Afganistanu, Bahrajnu, Dżibuti, Mikronezji, Węgier, Jordanu, Kuwejtu, Libanu, Macedonii Północnej, Wysp Marshalla, Palau, Saint Vincent i Grenadyny oraz Tunezji jest planowane na wrzesień 2024.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.