Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajwan zamierza pozyskać M109A6

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 03 października 2019

Minister Obrony Republiki Chińskiej Yen Teh-fa ujawnił plany pozyskania od Stanów Zjednoczonych armatohaubic samobieżnych M109A6 Paladin. Nowe wyposażenie ma zwiększyć zdolności obronne tajwańskiej armii.

M109A6 może razić cele w odległości do 30 km używając pocisków ze wspomaganiem rakietowym / Zdjęcie: US Army

Jak donoszą media Tajwan ma być zainteresowany kupnem 100 armatohaubic samobieżnych. Nie ma jednak oficjalnych informacji na ten temat. Haubice mają zwiększyć zdolności obronne Republiki Tajwanu w obliczu zagrożenia ze strony ChRL. Obecnie armia Tajwanu eksploatuje armatohaubice samobieżne kal. 203 mm M110A2 i kal. 155 mm  M109A2 i M109A5. Dwie ostatnie są starszymi wariantami Paladina i mają zdecydowanie mniejsze zdolności bojowe.

Tajwan jest stałym odbiorcą uzbrojenia z USA. W ten trend wpisuje się ogłoszony plan zakupu Paladinów. W ostatnim czasie Tajwan zakupił w USA pociski FGM-148 Javelin, zlecił modernizację 66 myśliwców F-16A/B do wariantu F-16V, a także zamówił 108 czołgów M1A2 Abrams. Ważna z punktu widzenia Tajwanu jest reakcja ChRL na jego plany zakupowe. Wielokrotnie już zdarzało się, że protest Pekinu doprowadzał do rezygnacji USA ze sprzedaży uzbrojenia do Tajwanu (Ponad 100 Abramsów dla Tajwanu, 2019-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra