Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HSW z kolejnym zamówieniem na KMO Rak

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 października 2019

Inspektorat Uzbrojenia MON podpisał z Hutą Stalowa Wola umowę na dostawy w l. 2020-2021 moździerzy oraz wozów dowodzenia do Kompanijnych Modułów Ogniowych 120-mm moździerzy samobieżnych RAK.

Do 30 października HSW przekaże Wojsku Polskiemu ostatni, ósmy, KMO Rak / Zdjęcie: Huta Stalowa Wola

W skład jednego KMO Rak wchodzi: 8 samobieżnych moździerzy M120K, 4 Artyleryjskie Wozy Dowodzenia (AWD), Artyleryjski Wóz Remontu Uzbrojenia (AWRU), 3 Artyleryjskie Wozy Amunicyjne (AWA) oraz 2 Artyleryjskie Wozy Rozpoznania (AWR). Nowa umowa opiewa na dostawę elementów do dwóch KMO składających się z moździerzy samobieżnych na podwoziu kołowym i artyleryjskich wozów dowodzenia. HSW realizuje dostawy seryjne wozów amunicyjnych i wozów remontu uzbrojenia, jak również realizuje pracę rozwojową w zakresie pozyskania artyleryjskiego wozu rozpoznania.

Finalizujemy dostawy ósmego modułu ogniowego w ramach realizacji pierwszej umowy na KMO Rak. Dzisiaj podpisujemy kolejne zamówienie na ten produkt. Kontrakt wynegocjowaliśmy w czasie dwóch miesięcy, ale przygotowywaliśmy się do złożenia oferty od jakiegoś czasu – podsumował Bartłomiej Zając, prezes i dyrektor generalny HSW.

Dotychczas producent dostarczył do Sił Zbrojnych RP 7 KMO Rak. Jednostki artyleryjskie zostały wyposażone w 56 moździerzy M120K, 28 wozów dowódczych i 7 artyleryjskich wozów remontu uzbrojenia. Do 30 października HSW przekaże wojsku ostatni, ósmy, KMO Rak wraz z wozem AWRU.

Zastosowane w RAK-u technologie i rozwiązania zrewolucjonizowały wojska artyleryjskie. Samobieżny moździerz Rak przesunął zasięg ognia, natomiast elektroniczne systemy rozpoznania i łączności, automatyzacji, nawigacji i sterowania procesami zwiększyły skuteczność działania na polu walki i bezpieczeństwo żołnierzy (Przekazanie 7. KMO Rak, 2019-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.