Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HSW z kolejnym zamówieniem na KMO Rak

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 października 2019

Inspektorat Uzbrojenia MON podpisał z Hutą Stalowa Wola umowę na dostawy w l. 2020-2021 moździerzy oraz wozów dowodzenia do Kompanijnych Modułów Ogniowych 120-mm moździerzy samobieżnych RAK.

Do 30 października HSW przekaże Wojsku Polskiemu ostatni, ósmy, KMO Rak / Zdjęcie: Huta Stalowa Wola

W skład jednego KMO Rak wchodzi: 8 samobieżnych moździerzy M120K, 4 Artyleryjskie Wozy Dowodzenia (AWD), Artyleryjski Wóz Remontu Uzbrojenia (AWRU), 3 Artyleryjskie Wozy Amunicyjne (AWA) oraz 2 Artyleryjskie Wozy Rozpoznania (AWR). Nowa umowa opiewa na dostawę elementów do dwóch KMO składających się z moździerzy samobieżnych na podwoziu kołowym i artyleryjskich wozów dowodzenia. HSW realizuje dostawy seryjne wozów amunicyjnych i wozów remontu uzbrojenia, jak również realizuje pracę rozwojową w zakresie pozyskania artyleryjskiego wozu rozpoznania.

Finalizujemy dostawy ósmego modułu ogniowego w ramach realizacji pierwszej umowy na KMO Rak. Dzisiaj podpisujemy kolejne zamówienie na ten produkt. Kontrakt wynegocjowaliśmy w czasie dwóch miesięcy, ale przygotowywaliśmy się do złożenia oferty od jakiegoś czasu – podsumował Bartłomiej Zając, prezes i dyrektor generalny HSW.

Dotychczas producent dostarczył do Sił Zbrojnych RP 7 KMO Rak. Jednostki artyleryjskie zostały wyposażone w 56 moździerzy M120K, 28 wozów dowódczych i 7 artyleryjskich wozów remontu uzbrojenia. Do 30 października HSW przekaże wojsku ostatni, ósmy, KMO Rak wraz z wozem AWRU.

Zastosowane w RAK-u technologie i rozwiązania zrewolucjonizowały wojska artyleryjskie. Samobieżny moździerz Rak przesunął zasięg ognia, natomiast elektroniczne systemy rozpoznania i łączności, automatyzacji, nawigacji i sterowania procesami zwiększyły skuteczność działania na polu walki i bezpieczeństwo żołnierzy (Przekazanie 7. KMO Rak, 2019-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra