Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Volocopter nad Singapurem

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 22 października 2019

Dzisiaj, 22 października, w południe czasu miejscowego, elektryczny śmigłowiec Volocopter 2X wykonał lot nad Singapurem. Trwał on ok. 2 min. Wiropłat przebył w tym czasie dystans ok. 1,5 km.

Volocopter 2X nad Singapurem / Zdjęcie: Volocopter 

Był to zarazem ostatni etap przedsięwzięcia, którego celem jest rozpoczęcie komercyjnych lotów taksówek powietrznych nad Miastem Lwa już w 2021. Ich cena ma początkowo wynosić setki dolarów, a docelowo ma być porównywalna z kosztem przejazdu samochodem.

Jednocześnie Niemcy zaprezentowali prototyp tzw. VoloPortu, opracowanego przez brytyjskiego dewelopera Skyports. To pierwszy na świecie port dla elektrycznych pionowzlotów i jedyny element infrastruktury niezbędny do operowania taksówek powietrznych w wielkich miastach (Nowy projekt Volocoptera, 2019-08-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra