Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy Garudów zakończone

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 24 października 2019

Słoweńskie przedsiębiorstwo Pipistrel poinformowało o zakończeniu dostaw samolotów szkolenia selekcyjnego Virus SW 80 Garud dla sił zbrojnych Indii.

Siły zbrojne Indii dysponują 194 samolotami szkolenia selekcyjnego Garud / Zdjęcie: Pipistrel

Na mocy kontraktu zawartego cztery lata temu 194 samoloty tego typu trafiły do jednostek Bharatiya Vāyu Senā (BVS, wojsk lotniczych - 72), Bhāratīya Nau Senā (BNS, marynarki wojennej - 12) i NCC (narodowego korpusu kadetów - 110). Umowa obejmowała również szkolenie liczby techników i inżynierów ze wszystkich w/w służb.

Dostawy Garudów rozpoczęły się w 2016, a ostatnie samoloty trafiły do Indii 20 września. Ich dostawcą była miejscowa spółka Skytec Solutions – lokalny partner Pipistrela, która odpowiada także za obsługę techniczną, gwarancje i dostawę części zamiennych. Garudy będą używane do szkolenia indyjskich pilotów przez następne 15 lat (Indie wybrały Pipistrele, 2015-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra