Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy międzynarodowy rejs ARJ21

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 26 października 2019

Pierwszy chiński samolot pasażerski transportu regionalnego ARJ21 wykonał dziś pierwszy rejs międzynarodowy. Maszyna w barwach Chengdu Airlines poleciała z Harbinu w prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach do Władywostoku na wschodzie Rosji.

Chiński samolot pasażerski transportu regionalnego ARJ21 Chengdu Airlines startuje do swego pierwszego rejsu międzynarodowego z Harbinu do Władywostoku, 26 października 2019 / Zdjęcie: China Daily

Obecnie większość lotów z Harbinu do Władywostoku to rejsy z przesiadkami, głównie przez Pekin, Szanghaj i Seul. Teraz czas podróży znacznie się skróci. Na początek ARJ21 Chengdu Airlines będą latać na tej trasie w poniedziałki i piątki.

Chengdu Airlines były pierwszym nabywcą ARJ21. Obecnie flota linii liczy 47 samolotów, w tym 15 ARJ21, latających w ich barwach od czerwca 2016. W Chengdu Airlines przewiozły one ponad 540 000 pasażerów na trasach do 28 miast.

Trasa pierwszego międzynarodowego lotu ARJ21 z Harbinu do Władywostoku liczyła 329 mil (ok. 530 km) / Ilustracja: Great Circle Mapper

W sierpniu 2019 trzech chińskich przewoźników, Air China, Chinese Eastern Airlines i China Southern Airlines, poinformowało, że kupi 35 ARJ21 za łączną kwotę prawie 28,3 mld juanów (4 mld USD). Do tej pory Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) otrzymała zamówienia na 596 ARJ21 od 22 klientów. Przedsiębiorstwo dostarczyło dotąd jedynie 19 samolotów tego typu (Chińskie linie zamawiają ARJ21, 2019-08-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra