Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kniaż Władimir wystrzelił Buławę

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 października 2019

MO FR poinformowało, że w ramach testów z atomowego okrętu podwodnego Kniaź Władimir proj. Boriej-A po raz pierwszy wystrzelono strategiczną rakietę balistyczną Buława. Okręt znajdował się w położeniu podwodnym. Rejon, z którego wystrzelił rakietę, ochraniały jednostki z Białomorskiej bazy Floty Północnej.

Strategiczna rakieta balistyczna Buława po starcie z atomowego okrętu podwodnego Kniaź Władimir wynurza się nad powierzchnię Morza Białego / Zdjęcie: via MO FR

Po wystrzeleniu rakieta przeleciała z Morza Białego na Kamczatkę. Tam ćwiczebne makiety głowic bojowych trafiły w wyznaczone cele. Po przeanalizowaniu danych z systemów telemetrycznych test uznano za udany.

Budowę okrętu podwodnego Kniaź Władimir rozpoczęto w stoczni Siewmasz w lipcu 2012. Wodowano go w listopadzie 2017. Okręty klasy Boriej-A mogą przenosić po 16 strategicznych rakiet balistycznych R-30 Buława-30 o zasięgu 9 tys. km uzbrojonych w jądrowe głowice bojowe o mocy po 150 kT (Dwa pociski z dwóch okrętów, 2019-08-24, Buława oficjalnie w uzbrojeniu, 2018-06-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.