Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Formowanie Panzerbatallion 363

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 02 grudnia 2019

Według informacji opublikowanych na stronie internetowej Bundeswehry, rozpoczął się proces formowania nowego batalionu pancernego. Będzie to szósty pododdział tego typu w Heer (wojskach lądowych) uzbrojony w czołgi Leopard 2.

Dodatkowy batalion pancerny ma zwiększyć zdolności Heer do działania na konwencjonalnym polu walki / Zdjęcie: Bundeswehra

Nowo tworzonym pododdziałem jest Panzerbatallion 363 (363. batalion pancerny), który zostanie podporządkowany Panzergrenadierbrigade 37 (37. Brygadzie Grenadierów Pancernych) stacjonującej w Saksonii. Brygada ta wchodzi w skład 10. Dywizji Pancernej.

Koszary batalionu będą ulokowane w dotychczas nieobsadzonym garnizonie w Hardheim. Wojsko opuściło tamtejsze koszary w 2011. Stacjonował tam wówczas Panzerflakbattalion 12 (12. batalion artylerii przeciwlotniczej), uzbrojony w samobieżne zestawy Flakpanzer Gepard. Obecnie realizowane są w Hardheim inwestycje związane z remontem infrastruktury niezbędnej do przyjęcia batalionu czołgów. Wartość realizowanych przedsięwzięć to 55 mln euro. Zaplanowano 30 różnych prac związanych z przygotowaniem kwater dla żołnierzy i wyposażeniem do obsługi używanego sprzętu.

W Hardheim znajduje się już 70 żołnierzy, zaś pierwsze czołgi trafiły do garnizonu w październiku. Liczba żołnierzy ma wzrosnąć do 400 w 2021. Osiągnięcie gotowości operacyjnej batalionu jest planowane na kwiecień 2020. W skład batalionu wejdą trzy kompanie czołgów (łącznie 44 Leopardy 2) i kompania wsparcia (Jeszcze 101 Leopardów 2A7V, 2019-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.