Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Portugalskie Leopardy do modernizacji

Wojska lądowe, 18 grudnia 2019

Według ujawnionych informacji Exército Português (Wojska Lądowe Portugalii) przymierzają się do modernizacji czołgów Leopard 2A6. W ramach prac przeprowadzone zostaną również remonty.

Portugalia dysponuje 37 Leopardami 2A6 zakupionymi w 2008 od Holandii. W jednostkach liniowych znajduje się 31 czołgów, zaś pozostałe stanowią rezerwę lub służą do szkolenia / Zdjęcie: MO Portugalii

Program ma kosztować łącznie 47 mln euro. Środki na modernizację zostały zarezerwowane dzięki ustawie dotyczącej finansowania sił zbrojnych na lata 2019-2030. Realizacja prac remontowych i modernizacyjnych portugalskich Leopardów będzie miała miejsce w latach 2026-2030. Program ten pozwoli na dłuższe utrzymanie czołgów w eksploatacji, podtrzymanie ich sprawności, a także podniesienie niektórych parametrów użytkowych.

Modernizacja obejmie zamontowanie kamer termowizyjnych kierowcy, wymianę hydraulicznych napędów wieży i uzbrojenia na całkowicie elektryczne, montaż systemu klimatyzacji, zastosowanie APU, wymianę instalacji ppoż.  i montaż ultrakondensatorów w układzie elektrycznym czołgu (Portugalia przejęła Leopardy 2A6, 2008-10-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.