Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy ATR 72-600 dla Braathens

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 19 grudnia 2019

Dzisiaj, 19 grudnia, w zakładach w Tuluzie przedstawiciele szwedzkich linii Braathens odebrali pierwszy z pięciu zamówionych samolotów komunikacji regionalnej ATR 72-600. Samolot jest dzierżawiony od Avation i finansowany przez Deutsche Bank. Po zakończeniu dostaw na początku 2020 Braathens będą eksploatować flotę składającą się z 15 ATR 72-600.

ATR 72-600 w barwach Braathens / Zdjęcie: ATR

Braathens są jednymi z wiodących linii lotniczych w Szwecji, ze udziałem w rynku krajowym wynoszącym 30%. Samoloty przewoźnika obsługują 26 tras do 17 miejsc docelowych i przewożą ponad 2,2 mln pasażerów rocznie.

Szwedzkie linie jako pierwsze uzyskały certyfikat ekologiczny ISO 14001 w 2009 i pierwsze używały biopaliwa. Celem towarzystwa jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do 2025 o 50% w przeliczeniu na pasażera i zrezygnowanie z paliw kopalnych do 2030 (BRA lata na biopaliwie, 2017-02-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.