Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia zmodernizuje 21 Bergepanzerów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 20 grudnia 2019

Koninklijke Landmacht (królewskie wojska lądowe Holandii) podpisały z Rheinmetallem umowę na modernizację 21 wozów zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 3 Büffel. Nie podano wartości zamówienia, wskazując jedynie, że jest to dwucyfrowa liczba, w milionach euro.

Holenderskie Bergepanzery 3 służą do ewakuacji samochodów opancerzonych Bushmaster, kto Boxer, bwp CV9035NL i czołgów Leopard 2A6 / Zdjęcie: Rheinmetall 

Modernizacja kolejnych wzt jest już drugim etapem programu. W ramach pierwszego, do którego umowę podpisano w kwietniu br., mają zostać zmodernizowane do najnowszego standardu 4 Bergepanzery. Prace pozwolą na wydłużenie eksploatacji pojazdów do 2040, a także zwiększenie ich zdolności operacyjnych. Pierwsze zmodernizowane Bergepanzery 3 mają trafić do Koninklijke Landmacht na początku 2021.

Bergepanzer 3 został osadzony na podwoziu czołgu Leopard 2. Modernizacja holenderskich pojazdów obejmie wzmocnienie ochrony balistycznej i przeciwminowej poprzez zastosowanie specjalnych zestawów oraz zamontowanie nowoczesnego systemu wizualizacji i nowego sprzętu ewakuacyjnego. Dzięki podpisanym umowom zmodernizowana zostanie cała flota 25 holenderskich wzt (Holendrzy modernizują BPz3, 2019-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.