Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja greckich Mirage

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 24 grudnia 2019

Greckie Ministerstwo Obrony ogłosiło wczoraj, 23 grudnia, że podpisało umowy z francuskimi przedsiębiorstwami: Dassault Aviation, Safran Military Engines i Thales w sprawie modernizacji wielozadaniowych samolotów bojowych Mirage 2000-5, eksploatowanych przez Polemikí Aeroporía (wojska lotnicze).

Obecnie Polemikí Aeroporía mają na stanie 17 Mirage 2000EG, 25 Mirage 2000-5 Mk.2 (na zdjęciu) i 2 Mirage 2000 BG / Zdjęcie: MO Grecji

Porozumienia obejmują okres 7 lat i dotyczą modernizacji i obsługi awioniki i silników. Według greckich mediów wartość umów wynosi 260 mln euro.

We wrześniu 2004 Grecja po raz pierwszy zmodernizowała flotę swoich Mirage 2000, unowocześniając 10 z nich w wersji 2000EG do standardu 2000-5 Mk2, a także zamówiła 15 dodatkowych samolotów tej wersji.

Mirage 2000-5 Mk.2 mają wielofunkcyjny radiolokator Thales RDY-2 i są przystosowywane do przenoszenia kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze krótkiego zasięgu MBDA Mic i pocisków manewrujących SCALP-EG (Ostatnia dostawa Mirage 2000-5, 2007-11-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.