Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa Vilkasów opóźniona

Wojska lądowe, 30 grudnia 2019

Ministerstwo Obrony Litwy poinformowało o opóźnieniu dostaw kołowych bojowych wozów piechoty Vilkas do rodzimych sił zbrojnych. Powodem mają być problemy związane z usterkami pojazdów.

Jak zapewnia ministerstwo obrony Litwy 15 Vilkasów, których nie uda się dostarczyć w tym roku, ma trafić do Sił Zbrojnych w 2020 / Zdjęcie: MO Litwy

Problemy zostały wykryte podczas kontroli jakości poprodukcyjnej. Zaś opóźnienie wynika z niemożności producenta do szybkiej eliminacji defektów. W bieżącym roku Wilno miało odebrać łącznie 17 kbwp, z czego dwa pierwsze zostały oficjalnie przekazane 9 lipca br., z nieznacznym opóźnieniem.

Producent deklaruje, że dostawa pełnej puli 88 zamówionych pojazdów nie jest zagrożona. Umowę na dostawę kbwp Vilkas (oryginalnie znanych jako GTK Boxer) podpisano w 2016, zaś jej wartość wyniosła 385,6 mln euro. Litwini odbiorą pojazdy wyposażone w bezzałogowe wieże Samson Mk II z 30-mm armatą automatyczną ATK Mk 44 Bushmaster II i 7,62-mm km. Pojazdy trafią do uzbrojenia dwóch batalionów Brygady Piechoty Zmechanizowanej Żelazny Wilk (Pierwsze Vilkasy przekazane , 2019-07-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.