Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tureckie niszczyciele czołgów w służbie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 grudnia 2019

FNSS przekazało 25 grudnia tureckim siłom zbrojnym pierwsze seryjne niszczyciele czołgów. W realizacji programu biorą udział również inne tureckie przedsiębiorstwa: Aselsan i Roketsan.

Niszczyciel czołgów Kaplan 10 podczas uroczystego przekazania siłom zbrojnym Turcji / Zdjęcie: FNSS

Siły zbrojne Turcji oficjalnie odebrały 25 grudnia niszczyciele czołgów: Kaplan 10 na podwoziu gąsienicowym i PARS 4x4 STA na podwoziu kołowym. Przekazanie do służby pierwszych wozów jest zwieńczeniem przedsięwzięcia trwającego od 2016. W ramach programu opracowano dwa pojazdy wyposażone w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia (ARCT) z wyrzutniami ppk.

Pojazdy przeszły szereg testów, które zakończyły się w grudniu br. Przeprowadzono próby mobilności, zdolności do pływania i działania w różnych warunkach klimatycznych, weryfikację poziomu ochrony i kompatybilności urządzeń elektronicznych.

Turecki program budowy niszczycieli czołgów obejmuje produkcję 260 pojazdów wyposażonych w ARCT – 184 gąsienicowe i 76 kołowych. 64 niszczyciele zostaną uzbrojone w rosyjskie ppk Kornet-E, zaś 196 będzie używać tureckich ppk OMTAS. Dostawy potrwają do 2022 Testy tureckich niszczycieli czołgów, 2019-12-02.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.