Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakupy BAE Systems

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 21 stycznia 2020

Spółka BAE Systems podpisała definitywną Umowę Nabycia Aktywów, celem przejęcia spółki zajmującej się wojskowymi urządzeniami GPS, należącej do Collins Aerospace, za kwotę 1,925 mld USD w gotówce. Umowa będzie jeszcze podlegać zwyczajowym zmianom powiązanym z zamknięciem transakcji. W ramach nabycia aktywów spodziewane jest naliczenie ulgi podatkowej, w wysokości około 365 mln USD.

Nowe zakupy znacznie zwiększą potencjał BAE Systems / Zdjęcie: BAE Systems 

Podmiot zajmujący się GPS jest wiodącym dostawcą krytycznych dla systemów zadaniowych rozwiązań w zakresie odbiorników GPS, będąc pionierem tej branży od ponad 4 dekad.  Współcześnie zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanych wzmacnianych i bezpiecznych wyrobów związanych z GPS, w tym na bazie technologii nowej generacji, M-Code. Siedziba podmiotu znajduje się w Cedar Rapids, w stanie Iowa. Zatrudnia on obecnie około 675 pracowników.

Brytyjska spółka zawarła również Umowę o Nabyciu Aktywów celem przejęcia spółki Raytheona, zajmującej się lotniczymi radiostacjami taktycznymi, za kwotę 275 mln USD w gotówce. Umowa będzie jeszcze podlegać zwyczajowym zmianom powiązanym z zamknięciem transakcji.  W ramach nabycia aktywów spodziewane jest naliczenie ulgi podatkowej, w wysokości około 50 mln USD.

Podmiot ten jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie lotniczych radiostacji taktycznych. Projektuje, produkuje i dostarcza szeroki zakres krytycznych zadaniowych systemów łączności na rzecz Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki, rządów sojuszniczych i dużych przedsiębiorstw produkujących wojskowe statki powietrzne. Spółka ta ma siedziby w Fort Wayne, w stanie Indiana, i w Largo, na Florydzie. Zatrudnia około 100 pracowników.

Zakończenie obu przejęć zależne jest od udanego zamknięcia fuzji Raytheona i United Technologies Corporation (UTC) , a także zwyczajowych, związanych z obowiązującymi przepisami, aprobat i uwarunkowań (Fuzja UTC i Raytheona, 2019-06-10).

Komentując te doniesienia, prezez BAE Systems Charles Woodburn stwierdził: Proponowane przejęcia stanowią unikalną szansę na dodanie do naszego działu systemów elektronicznych wysokojakościowych, skupionych na technologii przedsiębiorstw. [...] Strategiczne i finansowe przesłanki stojące za tym zakupem są dobrze ugruntowane, a proponowane przejęcia, skupione na obszarach gdzie wydatki w obszarze obronnym mają najwyższy priorytet, będą w dalszym ciągu zwiększać możliwości rozwoju jakie nasza grupa posiada w domenie właściwej dla działalności działu systemów elektronicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.