Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy samolot prezydenta Białorusi

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 02 lutego 2020

Stepan Putiło z kanału NEXTA poinformował, że Białoruś kupiła nowy samolot do przewozu prezydenta i innych VIP. To Gulfstream G550 o zn. rej. EW-001PJ. Przed przylotem do Mińska, w drugiej połowie września 2019, został on pomalowany w pasy o barwach białoruskiej flagi.

Nowy samolot dyspozycyjny prezydenta Republiki Białoruś – Gulfstream G550 zn. rej. EW-001PJ / Zdjęcie: Telegram-kanał NEXTA

Samolot miał zostać kupiony za pomocą prywatnego pośrednika z Austrii. Wartość maszyny to ok. 60 mln USD. Dodatkowo należało zapłacić za ekskluzywne wyposażenie wnętrza kabiny pasażerskiej.

Co ciekawe, Putiło twierdzi, że białoruski G550 odbył dotąd tylko jeden lot z Mińska. Miał polecieć do... Warszawy. Nieoficjalnie wiadomo, że samolotem dysponuje głównie syn Łukaszenki.

Sam prezydent Łukaszenko do lotów oficjalnych dysponuje dwoma większymi samolotami. To Boeingi – 737-800 / BBJ2 (zn. rej. EW-001PA) i 767-300ER (EW-001PB). Uzupełnia je Bombardier Challenger 850 (EW-301PJ) i Jak-40 (EW-88187) oraz śmigłowiec Mil Mi-8 (EW-25049). Używany wcześniej Tu-154M został wystawiony na aukcję w 2018 (Tu-154M Łukaszenki na sprzedaż, 2018-11-06). Bieławia określiła jego cenę na 4,292 mln rubli białoruskich (ok. 2 mln USD).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.