Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PNG Air kupują ATR 42-600S

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 12 lutego 2020

Linie PNG Air z Papui Nowej Gwinei podpisały z konsorcjum ATR umowę zakupu trzech samolotów turbośmigłowych komunikacji regionalnej ATR 42-600S. Przewoźnik obecnie eksploatuje siedem ATR 72-600. Od czasu ich wprowadzenia do eksploatacji w 2015, PNG Air zdobyły ponad 40% udziałów w rynku krajowym. Jak podaje producent ATR 42-600S będzie w stanie startować i lądować na pasach o długości 800 m, z 40 pasażerami na pokładzie w standardowych warunkach.

Flota PNG Air składa się obecnie z 7 ATR 72-600 (na zdjęciu) i 8 Bombardierów Dash 8-100, które wylatują ponad 22 000 h rocznie / Zdjęcie: ATR

Komentując zawartą transakcję Paul Abbot, dyrektor naczelny PNG Air, powiedział: Od czasu włączenia ATR 72-600 do naszej floty PNG Air odnoszą coraz większe sukcesy dzięki ich doskonałym osiągom, zużyciu paliwa o 40% mniejszym i obniżeniu o 40% emisji CO2 w porównaniu z odrzutowcem regionalnym podobnej wielkości.

Dyrektor naczelny ATR, Stefano Bortoli, dodał: Decyzja o zastąpieniu istniejącej floty PNG naszymi ATR 42-600S jest doskonałym przykładem tego, dlaczego ten samolot jest tak ważnym rozwiązaniem dla regionalnego rynku lotniczego.

PNG Air świadczą usługi lotnicze od ponad 25 lat i są notowane na giełdzie papierów wartościowych w Port Moresby od 2008 roku. Linie obsługują rozległą siatkę połączeń pasażerskich i cargo do 24 miejsc docelowych w Papui Nowej Gwinei i Indonezji, a ponadto zapewniają usługi czarterowe i ad hoc PNG zamawia kolejne ATR , 2016-11-08.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.