Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna wizja pocisku hiperdźwiękowego USA

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 marca 2020

Podczas House Army Caucus Breakfast w Waszyngtonie przedstawiciele US Army zaprezentowali wizję pocisku hiperdźwiękowego – C-HGB (Common-Hypersonic Glide Body), który ma stanowić uzbrojenie lądowego systemu LRHW (Long Range Hypersonic Weapon). Program jest realizowany przez Army Hypersonic Project Office przy współpracy z Lockheed Martinem. Nadzoruje go Army Rapid Capabilities and Critical Technologies Office wspólnie m.in. z Sandia National Laboratory Departamentu Energii i MDA (Missile Defense Agency) oraz Dynetics Technical Solutions (DTS).

Wizja LRHW przedstawiona przez US Army podczas House Army Caucus Breakfast w Waszyngtonie / Zdjęcie: twitter

Obecna koncepcja LRHW przewiduje użycie rakiety na stały materiał pędny średniego zasięgu AUR (All-Up-Round) z blokiem bojowym C-HGB Block 1. Pierwotnie nad AUR i C-HGB pracowało Sandia National Laboratory (Lasery bojowe i pociski hiperdźwiękowe USA, 2019-05-29), które przekazało wyniki Lockheed Martinowi i DTS, odpowiadającym za kontynuowanie badań i rozwoju. Hiperdźwiękowa głowica bojowa ma być wykorzystana nie tylko na rzecz US Army, ale także US Air Force i US Navy.

Makieta projektowanego przez Lockheed Martina i DTS pocisku hiperdźwiękowego – C-HGB (Common-Hypersonic Glide Body) / Zdjęcie: twitter

Lockheed Martin na opracowanie i zbudowanie prototypu LRHW uzyskał w sierpniu 2019 kontrakt o wartości 347 mln USD. Sam C-HGB jest projektowany i budowany za 352 mln USD przez DTS. Testy prototypów kompleksu mają rozpocząć się w połowie 2021. Pierwsza bateria LRHW ma wejść do linii w 2023.

Planowana struktura baterii LRHW / Rysunek: US Army

AUR ma średnicę 887 mm. Ma startować z kontenera o długości ok. 10 m. Dwa takie kontenery mają być przewożone na podwoziu kołowym 8x8 Oshkosh M983A4. Zasięg pocisku jest szacowany nieoficjalnie na 3-4 tys. km. Prędkość C-HGB ma przekraczać Ma5.

Użycie LRHW ma być kontrolowane przez standardowy system kierowania ogniem amerykańskiej artylerii – AFATDS 7.0. Bateria kompleksu ma składać się z czterech wyrzutni i pojazdu dowódczego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.