Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Joint venture Patrii i SIA Unitruck

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 02 marca 2020

Fińska Patria i łotewska SIA Unitruck utworzyły spółkę joint venture SIA Defence Partnership Latvia. Będzie ona odpowiadać za współpracę z Nacionālie bruņotie spēki (Łotewskimi Siłami Zbrojnymi) w zakresie obsługi sprzętu wojskowego.

SIA Defence Partnership Latvia została włączona do planu mobilizacji łotewskiej gospodarki / Zdjęcie: Patria

Siedziba nowo utworzonej spółki ulokowana została w mieście Kieś (łot. Cēsis). 70% aktywów spółki znajduje się w posiadaniu Patrii, zaś 30% należy do Unitruck. SIA Defence Partnership Latvia odpowiadać będzie za utrzymanie, naprawy, remonty, integrację systemów i operacje logistyczne dotyczące wyposażenia sił zbrojnych. Zdolności spółki będą skupione na eksploatacji łotewskich kołowych transporterów opancerzonych Patria 6x6. W przyszłości trafią one do sił zbrojnych Łotwy, jak również Finlandii.

Współpraca Rygi i Helsinek w programie transporterów opancerzonych została zainicjowana w grudniu 2019. Podpisano wówczas list intencyjny. Następnie, pod koniec stycznia br. resorty obrony obu państw zawarły porozumienie w sprawie wspólnego zakupu transporterów. Utworzenie spółki to kolejny krok współpracy, dający podstawy do stworzenia na Łotwie zdolności obsługi przyszłego uzbrojenia sił zbrojnych (Finlandia i Łotwa na wspólnych zakupach, 2020-01-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.