Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nissan Navara następcą Honkera

Wojska lądowe, 13 marca 2020

2. Regionalna Baza Logistyczna dokonała dzisiaj (13 marca) wyboru zwycięskiej oferty w postępowaniu na dostawę samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia. Dostawy następcy Honkera zostaną zrealizowane w latach 2020-2022.

Do Wojska Polskiego trafi 485 samochodów Nissan Navara / Zdjęcie: Nissan

Zwycięską ofertę złożyło konsorcjum Glomex MS Polska Sp. z o. o. i Glomex MS s.r.o. Jak poinformował w mediach społecznościowych Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak: Nadchodzi koniec ery Honkerów w Wojsku Polskim. Rozstrzygnęliśmy przetarg na zakup nowych pojazdów terenowych dla żołnierzy. Do Wojska Polskiego trafi 485 samochodów Nissan Navara. Dodatkowych 150 sztuk przewiduje prawo opcji.

Wyboru dokonano głównie ze względu na najniższą cenę zwycięskiej oferty, która wyniosła niemal 98,58 mln zł netto (121,25 mln zł brutto). Ponadto Nissan dysponował silnikiem 2.3L dCI o najwyższej mocy wynoszącej 140 kW (190 KM). Pozostałe wymogi w równym stopniu spełnili wszyscy oferenci. Należały do nich okres dodatkowej gwarancji określony na 24 miesiące i dodatkowe wyposażenie w postaci uchylnych boków w zabudowie typu Hard Top, stalowej lub aluminiowej osłony pod silnikiem i opon z wkładkami typu Run Flat.

Według doniesień obie konkurencyjne oferty dotyczyły dostaw samochodów Ford Ranger. Postępowanie to było już szóstym podejściem do wyboru następcy Hookera (Trzy oferty w programie Mustang, 2020-03-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.