Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Walka z COVID-19 po amerykańsku

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, Służby państwowe, 15 marca 2020

Media społecznościowe pełne są zdjęć tłumów pasażerów wracających do USA przez wyznaczone lotniska. Wszyscy po wiele godzin czekają na bagaże, odprawę celno-paszportową i badania przesiewowe. To skutek nowych federalnych wymogów ustanowionymi przez administrację prezydenta Donalda Trumpa, a obowiązujących od przedwczoraj.

Scena z lotniska O’Hare w Chicago. Podróżnik, który zrobił zdjęcie, informuje, że pasażerowie przez 6 godzin w tłumie czekają na bagaże. Następnie kolejne 2-4 godziny na odprawę celną i paszportową. Policja rozdaje im wodę i chusteczki dezynfekujące / Zdjęcie: Twitter

Zgodnie z nowymi przepisami, Amerykanie przylatujący z większej części Europy, Chin i Iranu są objęci wzmocnioną kontrolą wjazdu. Muszą odpowiedzieć na pytania dotyczące ich historii medycznej i aktualnego stanu zdrowia oraz dostarczyć dane kontaktowe do lokalnych władz medycznych. Oczekuje się też od nich, że przez 14 dni będą poddawać się kwarantannie w domu.

Tłumy i długie godziny oczekiwania są tym, przed czym ostrzegały Ośrodki Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Stanowią bowiem najbardziej niebezpieczny sposób rozprzestrzeniania COVID-19 i innych chorób przenoszonych drogą kropelkową. Szczególnie groźny jest tłok w toaletach, w których brakuje papieru toaletowego i papierowych ręczników.

Amerykanie publikują zdjęcia pokazujące dantejskie sceny na międzynarodowym lotnisku Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku, międzynarodowym porcie lotniczym Dallas / Fort Worth i międzynarodowym lotnisku O’Hare w Chicago. Pasażerowie lecący do USA ze wszystkich krajów objętych ograniczeniami podróży zostali bowiem zmuszeni do korzystania z jedynie 13 lotnisk. Próbując ratować sytuację, ich pracownicy rozdają im wodę i chusteczki dezynfekujące, co nie jest żadnym rozwiązaniem.

Lokalne władze i operatorzy lotnisk apelują do władz federalnych o zmianę przepisów lub zwiększenie liczby urzędników obsługujących pasażerów. Na razie bezskutecznie (Air France modyfikują ofertę lotów do USA, 2020-03-14, Zakaz podróży z UE do USA, 2020-03-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra